Доступність посилання

ТОП новини

Не треба ототожнювати російську мову з Путіним – Курков


Андрій Курков, письменник
Київ – Після перемоги Майдану варто особливо обережно підходити до мовного питання в Україні. Й не треба ототожнювати, наприклад, російську мову з Путіним чи іншими російськими політиками. Про це заявив Радіо Свобода письменник Андрій Курков, коментуючи скасування Верховною Радою «мовного закону» Ківалова-Колесніченка. При цьому Андрій Курков підтримав ініціативу «Мова не про язык!» На знак солідарності з жителями Сходу і Півдня чимало львів’ян на один день перейшли на російську мову в спілкуванні. Водночас активісти з Півдня та Сходу країни обіцяли спілкуватись українською.

– Як Ви ставитесь до ініціативи багатьох українців із Західної України, які підтримали Майдан, спілкуватися протягом одного дня саме російською мовою?

– Я повністю підтримую таку ініціативу.

– Чому зараз в Україні, коли не запрацював новий уряд, економічний стан є майже катастрофічним, є інші проблеми, варто звернути увагу саме на це?

Не бачу приводу не зробити з центром або в Криму, або у Харкові День російської мови в Україні
Андрій Курков
– Я уважно стежив за розвитком цієї ідеї в інтернеті. І пересвідчився, що, наприклад, в Одесі говорили 26 лютого українською мовою і намагалися це робити в Донецьку. Таку ініціативу треба повторювати і формалізувати її. У мене навіть була така думка, яка, можливо, викличе у когось навіть агресію, але я її висловлю. У нас є Свято рідної мови, яке недавно минуло, однак не бачу приводу не зробити з центром або в Криму, або у Харкові День російської мови в Україні. Реагувати на мову як на політику – дурниця. Це – найлегший спосіб створити ворога і стати ворогом.

– Є твердження з боку сусідньої держави Росії, що російськомовних громадян України у зв’язку з останніми подіями, у зв’язку з Майданом нібито принижують. Є буцімто тиск на цих громадян із боку «бандерівців», або, як зазначають у Росії, «бендерівців»…Таке питання там мусують, закидають всілякі провокаційні речі. Це – з одного боку. А з іншого – одним із перших рішень Верховної Ради після перемоги Майдану було скасування «мовного закону» Ківалова-Колесніченка. Дане скасування було доречним у такій ситуації?

Не треба ототожнювати мову з Кремлем, наприклад, чи Путіним. Це – різні рівні, й це – різні свідомості
Андрій Курков
– Дивіться – Франція не має монополії на французьку мову. Франкомовна
культура поширена і в Африці, і в Канаді, і у Швейцарії, і у Бельгії тощо. І таким чином, якщо хтось говорить французькою мовою, це не означає, що він – обов’язково патріот Франції, любить Францію, погоджується з усім, що робить Ле Пен, чи його дочка Марін Ле Пен, чи президент Франції Франсуа Олланд. Таке саме вже остаточно трапилося кілька років тому із російською мовою. Російська мова не належить Москві. Російська мова однаково належить і Києву, й Ізраїлю, і Кишиневі, й Мінську і так далі. Тобто, не треба ототожнювати мову з Кремлем, наприклад, чи Путіним. Це – різні рівні, й це – різні свідомості.
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG