Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк закликав підписантів Будапештського меморандуму гарантувати безпеку України


Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк
Кандидат на посаду прем’єр-міністра України Арсеній Яценюк закликає учасників Будапештського меморандуму гарантувати безпеку й територіальну цілісність України. Про це він сказав, виступаючи в парламенті.

Він нагадав, що під час підписання меморандуму всі сторони взяли на себе відповідальність за те, що жодна із країн не буде зазіхати на територіальну цілісність України.

«Під загрозою перебуває територіальна цілісність і єдність України. Ідуть зазіхання на суверенні права української держави», – сказав Яценюк.

Він також закликав Росію не підтримувати сепаратистів і колишніх українських високопосадовців, проти яких розслідуються кримінальні справи про масові вбивства в Україні.

«Ми сподіваємося на те, що Російська Федерація, передусім, не порушуватиме Будапештський меморандум, буде робити все для того, щоб ситуація в Україні була стабільною, не буде ні за яких умов підтримувати сепаратистів і тих колишніх високопосадовців України, проти яких порушено кримінальні справи про масові вбивства і злочини проти людства. Передусім, я говорю про Віктора Януковича», – сказав Яценюк.

Будапештський меморандум (Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї) – міжнародний договір, укладений 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією і Великою Британією про без’ядерний статус України.

Угода містить пункти, що надають Україні гарантії її суверенітету та безпеки.
XS
SM
MD
LG