Доступність посилання

ТОП новини

Координаційна рада Івано-Франківського Майдану виступила проти мародерства


Штаб національного спротиву, Народна самооборона, «Правий сектор» і Народна рада виступили сьогодні в Івано-Франківську із заявою, в якій виступили проти мародерства.

«Агресивні діяння проти державних, комунальних, громадських, приватних установ та руйнації матеріальних, культурних і духовних цінностей є провокаційними, ворожими і злочинними, спрямованими на породження дестабілізаційних процесів у житті краю», – йдеться в заяві.

Появу такого документа автори пояснюють випадками, коли в магазини чи аптеки приходять люди з битами і вимагають «виручку на революцію» або на підприємствах – виготовлення продукції теж «на потреби революції».

За словами керівника Штабу національного спротиву Василя Поповича, «організовані структури цим не займаються, а окремі люди маскуються під революціонерів-майданівців, щоб під цей шумок збагатитися».

У заяві висловлене попередження, що за кожним випадком «мародерства, розбійних нападів, погромів, образ людської цінності» вживатимуться адекватні дії. Людям при виникненні таких ситуацій радять одразу ж телефонувати до міліції, з якою співпрацюють майданівці.

Як розповів координатор «Правого сектору» Василь Абрамів, представники цієї організації «ні до кого не ходять і нічого не просять». За його словами, здебільшого вони перебувають в приміщенні облдержадміністрації і діють як група швидкого реагування, працюють у контакті з правоохоронцями.

Щодо масок на обличчях, то їх члени «Правого сектору» не зніматимуть задля власної безпеки, але обіцяють, що матимуть якісь розпізнавальні знаки.

Василь Абрамів також повідомив, що в Івано-Франківську затримано двоє «тітушок» з Єнакієвого, які зараз перебувають під охороною «Правого сектору». З їхніх слів стало відомо, що до Івано-Франківська приїхало чотири групи по п’ять чоловік, основне завдання яких – збирати дані про охорону майданівцями ОДА.
XS
SM
MD
LG