Доступність посилання

ТОП новини

ЦВК: юридичної бази для проведення референдуму у Криму немає


Кілька членів Центральної виборчої комісії звернули сьогодні увагу, що для проведення місцевого референдуму, рішення про який ухвалила Верховна Рада Криму, наразі відсутня юридична база.

Зокрема, член Центрвиборчкому Юрій Донченко звернув увагу, що в нині чинному законі про всеукраїнський референдум, к його прикінцевих і перехідних положеннях, визначено, що втратив чинність закон про місцеві референдуми. Нового ж закону Верховна Рада ще не розробила, наводить його слова агентство УНІАН.

Тому, за його словами, можна однозначно казати, що юридичної бази для проведення референдуму у Криму немає: закон України стосовно проведення місцевих референдумів відсутній.

Так само й член ЦВК Олександр Шелестов констатував, що зараз відсутня законодавча база для проведення місцевих референдумів.

«Це законодавче поле не заповнено. Закону про місцевий референдум просто немає. Тому на якій підставі вони це робили – потрібно побачити, що вони там написали», – наводить його слова агентство «Українські новини».

Він наголосив, що для призначення референдуму повинні бути пройдені певні процедури, й виразив сумнів, що рішення про призначення референдуму Ради Криму є юридично повністю грамотним.

Сьогодні Верховна Рада Криму, яка зібралася в зайнятому невідомими озброєними людьми проросійського спрямування будинку кримського парламенту, проголосувала за проведення 25 травня місцевого референдуму, на якому пропоновано підтвердити чи відхилити положення: «Автономна Республіка Крим має державну самостійність і входить до складу України на основі договорів і угод».
XS
SM
MD
LG