Доступність посилання

22 Листопад 2017, Київ 23:01

Крим: те саме було в Судетах


Депутат Держдуми від "Єдиної Росії" Микола Валуєв агітує в Севастополі, 27 лютого 2014 року
Озброєні люди, що захопили вранці 27 лютого будівлю Верховної Ради Криму, змусили депутатів провести позачергову сесію, відібравши у них мобільні телефони, щоб не було зв’язку із зовнішнім світом. Багато депутатів відмовилися брати участь в роботі захопленого парламенту. Серед них один із найвідоміших кримських політиків Леонід Пілунський. В інтерв’ю Радіо Свобода він розповів, що відбувається в Криму.

– Чому Ви вирішили не брати участі у засіданні парламенту?
Леонід Пілунський
Леонід Пілунський

Всі рішення, які зараз приймаються, нелегітимні, там немає кворуму
– Як можна розмовляти з цими бацилоносіями громадянської війни, які захопили Верховну Раду зі зброєю в руках і закликають під дулами автоматів засідати і щось вирішувати? Це просто неможливо. Нехай це не парламент, а напівпарламент, але все одно це вільне обговорення, а коли стоять озброєні люди, як можна за щось голосувати?

Був біжучий рядок на кількох телеканалах: вони обіцяли нас захопити насильно і привести на засідання парламенту. Я ні за що б з цим не погодився. Всі рішення, які зараз приймаються, нелегітимні, там немає кворуму.

– Чи багато депутатів погодилося прийти?

Немає кворуму – менше 50 осіб прийшло
Коли стало ясно, що Янукович провалився, раптом Крим стає на захист цього жлоба
– Мені невідома точна цифра, але немає кворуму – значить менше 50 осіб прийшло. Багато колег-депутатів мені дзвонили, питали, що їм робити, і сказали, що вони теж не підуть. Депутат Верховної Ради, директор заводу шампанських вин «Новий світ» Яніна Павленко у «Фейсбуці» виставила таке повідомлення, що це веде до громадянської війни, до кровопролиття, і вона не буде більше членом Партії регіонів. Ця партія бандитів розсипається.

Поки три місяці було протистояння на Майдані в Києві, в Криму було повний спокій. Наш Майдан збирав 50-60 осіб максимум. Це були студенти, говорили про Європу, але нікому не несли жодної загрози. І раптом, коли стало ясно, що Янукович провалився, що партія розвалюється, раптом Крим стає на захист цього жлоба, є таке прекрасне українське слово. Інакше сказати не можна про Януковича. Ця розкіш, ці золоті унітази, і після цього раптом кримчани стають на захист цього президента. Я не знаю, що сталося, як потрібно було зомбувати, умовляти цих людей, щоб вони це зробили. Однак це сталося. Хоча я вам скажу, що вони не збирають багатотисячні мітинги, стоїть тисяча-півтори тисячі осіб. У Сімферополі йде дощ зі снігом, там мокнуть, мерзнуть люди. Хтось зомбований, хтось настільки любить Росію, що готовий мерзнути, але я не знаю, кого вони захищають – для мене це велика таємниця.

– Вони скандують: «Путін», «Кадиров», «Беркут»...

Мені здається, що цей путч захлинається
– Я не можу говорити, що це «Беркут» захопив Верховну Раду і Раду міністрів. Судові органи повинні розібратися. Потрібно дивитися на нашого «старшого брата», як поводиться з терористами Російська Федерація. Ультиматум, а після цього потрібно ліквідувати цих людей зі зброєю в руках. Я по-іншому не знаю, що робити. Я не кровожерлива людина, я хотів би, щоб це все вирішилося мирно, я хотів би умовити цих людей якимось чином. Нехай відсидять якийсь термін і після цього вийдуть на свободу. Але якщо вони будуть чинити опір... Мені сказали в компетентних органах, що там є і автомати, і заміновані вікна по периметру, і кулемети: якщо це так, то це дуже сумно. Мені здається, що цей путч захлинається. Вони чогось чекали, вони вранці ні з ким не розмовляли. Очікували якихось дій від Російської Федерації або когось ще, але цього не відбувається, російські війська, бронетранспортери відводяться до місця своєї дислокації.

– Але прибули емісари з Москви, депутати Державної думи від «Єдиної Росії», виступали на мітингу.

Депутати Держдуми приїжджали всі 20 років, такі як Затулін, бацилоносії громадянської війни. Плюс постійне зомбування засобів масової інформації з Росії
Те, що відбувається в Криму – це один в один те, що відбувалося в Судетах у 38-му році
– Депутати російської Держдуми приїжджали всі 20 років, такі як Затулін, бацилоносії громадянської війни. Вони багато років приїжджали і розповідали, що ніякої України немає, що Крим – це російська земля, а Севастополь – це місто великої російської слави. Плюс постійне зомбування засобів масової інформації з Росії. Я кілька разів брав участь у російських телевізійних передачах, де були Доренко, Сергій Марков. Вони не слухають, що кажу я. Для чого вони мене кличуть? Я більше не поїду. Вони мені розповідають, що відбувається в моєму домі. Це настільки ганебно чути від цих людей. Діяльність таких журналістів, як Кисельов – це просто переходить всякі межі. Я багато років роздумував про те, як могли гітлерівці з німецького культурного, європейського населення буквально за півтора-два роки зробити людей, які влаштували «кришталеву ніч»? І раптом я побачив, що ці люди роблять з населенням Росії і з кримчанами, проросійськи орієнтованими. Це зомбування ідеологічне призводить до страшних наслідків. Можна оголосити, що українці бувають першого ґатунку та другого, західні українці – не люди, і просто потім на них нацькувати населення. Мій син – дуже відомий український кінооператор – був на Майдані. І коли я чув, як віце-спікер кримського парламенту Донич говорив, що одні негідники і непотріб стоїть на Майдані, ви знаєте, у мене виступали сльози.

Те, що відбувається сьогодні в Криму: у мене весь час спливає картинка Берліна, судетських німців, які падали на коліна перед Гітлером, щоб Судети забрала нацистська Німеччина. І чим це все закінчилося? У перший раз це була вселенська катастрофа з Судетами, а сьогодні в Криму мені хочеться, щоб це була комедія, яка закінчиться без жертв, без вбивств, десь в Гаазькому трибуналі. Але хочеться іноді і плакати від того, що я бачу. Те, що відбувається в Криму – це один в один те, що відбувалося в Судетах у 38-му році.

– Ви знайомі з лідерами цих людей, з Олексієм Чалим, якого «обрали» на мітингу мером Севастополя? Були у вас якісь розмови, суперечки, або вони взагалі не вступають ні в які дискусії?

– Ні, вони не чують нічого. З ними говорити неможливо. Протягом чотирьох місяців просто розвішували листівки по всьому Криму в тролейбусах із Сімферополя до Алушти, в Ялту – ось зрадники Криму, ось вони зрадили Крим. Серед цих осіб був і я. За всі роки незалежності нічого подібного не було. Я купував насіння для пташок на ринку, на мене накинувся чоловік: бандерівець, не продавайте йому нічого. Як потрібно довести людей до такого стану? І це робилося на державній телерадіокомпанії «Крим», яка мовить за державні гроші, і за мої теж. І всім цим управляла Рада і Рада міністрів. Це так схоже на ту «кришталеву ніч» 10 листопада 38 року, яку влаштували гітлерівці. Молоді дівчата, 20 років, виходили на Майдан в Криму і говорили, що хочуть до Європи. Після цього розкидали листівки, що ці дівчата зрадниці Криму. Сусіди просто кидалися на цих дівчат.

– У захопленій Верховному Раді було схвалене рішення про проведення референдуму про розширення автономії Криму. Є в цьому рішенні хоч якийсь здоровий глузд?

Хіба можна під час війни проводити референдум: це просто абсолютно неможливо
– Хіба можна під час війни проводити референдум: ми підемо з окопів або залишимося? Це просто абсолютно неможливо. Населення має заспокоїтися, вони повинні почути іншу думку, дізнатися, що реально відбувалося, дізнатися, чому були вбиті «беркутівці» з Криму. Але ніхто не показує результати експертизи, як вони були вбиті, якими кулями. А раптом виявиться, що вони, і ця Небесна Сотня майданівців вбиті з однієї і тієї ж зброї? Вже схоже на те, як почалася Друга світова війна – це ж спеціально робиться. Потрібно було збудити людей, щоб вони повірили, що на Майдані стояли снайпери. Це неправда.

– Була версія, що Віктор Янукович переховувався в Криму. У нього ж тут теж є маєтки?

Побудували гігантський палац Януковича. Цього виявилося мало, побудували ще 6 чи 7 палаців з такою ж розкішшю, з мармуром, із золотими фіранками
Стовідсоткова корупція. Відкати: на кожну державну поставку в Криму треба віддати 60% тому, хто вам підписав. Люди повстали проти цього свавілля
– Приголомшливий виноградник, який робили ще в 19-му столітті в районі Массандри, викорчували, і там побудували гігантський палац Януковича. Цього виявилося мало, побудували ще чи то 6, чи то 7 палаців з такою ж розкішшю, з мармуром, із золотими фіранками. І останній акт цієї трагедії – це знищення мису Айя, це наймальовничіший район в кутку, де обривається Південний берег, скелі обриваються прямо в море. Вони там захопили кілька десятків квадратних кілометрів, територія більша, ніж князівство Монако. Вирубали 60-80 гектарів реліктового стародавнього лісу, і будував син Януковича для себе палац. Нам його показали. Все повинно було бути облицьоване рожевим мармуром: екс-міністр внутрішніх справ Захарченко володіє цим кар’єром в Закарпатті. Україну накрив жах кримінальний.

Стовідсоткова корупція. Відкати: на кожну державну поставку в Криму треба віддати 60% тому, хто вам підписав. Припустимо, на будівництво дороги 60% від вартості дороги потрібно віддати міністру, який дає ці гроші. Як можна жити в такій країні? Люди повстали проти цього свавілля. Людожер Бокасса не так багато приніс зла своєму народу, як ця людина, яка хоче повернутися і бути знову президентом, як він говорить. За чотири роки так накоїти багато – це просто тихий жах.

– Перед Верховною радою Криму читали його величезний і, мабуть, «фальшивий указ верховного головнокомандувача».

У Криму живе 650 тисяч українців і близько 300 тисяч кримських татар. Скажіть, а що з нами робити?
– У цьому зверненні багато моторошних помилок українською мовою. Вони читали це звернення, перекладене на російську мову, кричали «ура». У Криму живе 650 тисяч українців і близько 300 тисяч кримських татар. Скажіть, а що з нами робити? Що робити з кримськими татарами, які не хочуть жити в Росії? Що робити з українцями? Що робити з росіянами, які за Україну, які стояли на нашому Майдані? Це молоді хлопці, студенти. Що, будувати концентраційні табори? Я вам скажу, чому вони це роблять, чому верхівка Верховної Ради автономної республіки Крим так поводиться: вони безроздільно 12 років при владі в Криму. Вони довели протитуберкульозну службу до резистентного туберкульозу, просто вилікувати його неможливо. Люди в протитуберкульозному диспансері їсти собі готували в палатах. Вони крали, будували собі тут палаци, готелі, і нічого (бо роздавали хабарі, бо були відкати) зробити було не можна. Прокуратура не розглядає ці справи. І от, уявіть, звалився Янукович зі своєю камарильєю, і тепер вони розуміють, що за 12 років царювання в Криму вони повинні будуть відповісти. І знайдуть ці злочини, палаци тих людей, які правили 12 років Кримом. Головні лікарі медичних установ, директори заводів, здравниць, які вирубували десятки гектарів заповідного лісу в районі Ай-Петрі. Тепер за це треба відповісти. Ось вони і влаштовують те, що відбувається в Криму.

– Ви сказали, що три місяці, поки в Києві був Майдан, в Криму все було тихо. Чому ж люди, які знають про всі ці злочини та зловживання, не спробували так само вийти?

Крим не самодостатня територія, Крим на 30% тільки може себе прогодувати, а на 70 його має хтось годувати. Крим несамодостатній щодо води
В Україні народився народ, він встав на свій захист, він не хоче жити в корупції, він не хоче у брехні
– У середу вийшли 15-18 тисяч кримських татар і українців. Але це зомбування, агітація дає плоди. Стрілка була переведена: ось бачите, всі українці такі, а ми хочемо до Росії. Це ідеологічний фокус. Але потрібно розуміти, що Крим не самодостатня територія, Крим на 30% тільки може себе прогодувати, а на 70 його має хтось годувати. Чи погодиться Росія давати щороку мільярди доларів на те, щоб годувати, вибачте, дармоїдів? У Криму та особливо в Севастополі живе величезна кількість пенсіонерів. Їх потрібно годувати, давати пенсію. А потім – Крим несамодостатній щодо води. Якщо сьогодні перекрити Північнокримський канал, то потрібно буде приблизно мільйон кримчан відселити з Криму, у них не буде води, сільське господарство не буде працювати нормально. Тобто, як бачите, це дуже серйозний варіант.

З іншого боку, давайте шукати щось хороше з того, що сталося. Зрештою стало ясно, що в Україні народився народ, він встав на свій захист, він не хоче жити в корупції, він не хоче у брехні. Не все відразу вийде, але ми повинні очиститися, провести люстрацію комуністичної спадщини. Коли я сьогодні дивився трансляцію футбольного матчу в Криму, де молоді люди кричать «Слава Україні! Героям слава!», у мене підкочувався клубок до горла. Тому що ми придбали сто мільйонів росіян, які з великою надією дивляться на Україну, яка може допомогти їм звільнитися від цієї нескінченної тиранії Кремля і кремлівських квартирантів, які там сидять за величезними стінами в середньовічному замку. Російський народ повинен позбутися цього. І досвід українців повинен стати їм прикладом, я в цьому впевнений.

(Передрук з сайту Російської редакції Радіо Свобода)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG