Доступність посилання

ТОП новини

Запорізькі майданівці розпочали торги з владою


На Євромайдані у Києві
Запоріжжя Лідера запорізького УДАРу Василя Варецького виключили з партії за порушення партійної дисципліни. Місцеві активісти Євромайдану лише вітають це рішення і кажуть, що за три місяці революції він лише кілька разів вийшов на Майдан, а зараз проголосив себе «головним революціонером». Сам же ударівець впевнений, що має неймовірний рейтинг і може виграти мера вибори. Втім, на даний момент наслідки «революції» Запоріжжя відчуває лише у вигляді емоційної напруги та скандалів. Інших змін, в тому числі і кадрових, поки нема.

Керівника запорізької організації партії УДАРу Василя Варецького виключили з партії. Про це «Радіо Свобода» повідомили місцеві активісти Євромайдану.

За офіційною версією, Варецький позбувся посади через порушення партійної дисципліни. Якщо ж вірити майданівцям то вони пожалілися керівництву партії на їхнього представника, який за три місяці революції лише кілька разів з’явився на місцевому Євромайдані. Окрім того, сьогодні він оголосив себе новим мером Запоріжжя, вже проводить зустрічі з місцевими підприємцями і обіцяє їм всіляку допомогу, коли прийде до влади. Звісно, заради цього, комерсанти повинні підтримати пана Варецького. І морально, і матеріально.

Не дивно, що така поведінка Варецького обурили місцевих активістів, які, власне, неодноразово жалілися на нього «куратору» від Запорізької області Валентину Наливайченку.

Сам же Варецький сказав Радіо Свобода, що це – провокація з боку людей, які бояться його приходу до влади.

«Це – провокація. Така, «махрова», – зазначає він. – В мене є певний рейтинг, я – політична фігура для того, щоб йти у виборчі органи, приймати активну участь в політичному житті міста. І для того, щоб мене дискредитувати і розробляються ці різноманітні меседжі».

Проте, конфлікт із Варецьким – не єдина проблема місцевого Євромайдану.

Громадськість міста каже, що здивована тим, що лідери опозиції, які протягом трьох місяців вимагали відставки керівника облдержадміністрації Олександра Пеклушенко та мера міста Олександра Сіна, після перемоги почали з ними торгуватися і ухвалювати кулуарні рішення.

Ще на початку тижня активісти місцевого Євромайдану повідомили, що Народна рада відсторонила від посади керівника області Олександра Пеклушенка.

Того ж дня майданівці завітали і до міської ради, де вимагали відставки мера Олександра Сіна, його першого заступника Дмитра Свіркіна та секретаря міської ради Романа Тарана.

Зі свого боку активісти внесли кілька пропозицій, а саме: дострокові вибори міського голови; призначення на посаду першого заступника мера лідера Євромайдану Ігоря Артюшенко, а на посаду секретаря ради – депутата від «Батьківщини» Віктора Остряньського.

Вже наступного дня Олександр Пеклушенко оприлюднив офіційну заяву, якою повідомив громадськість, що заяву про звільнення не писав і писати не збирається.

«Я готовий передати справи новій владі згідно з необхідною процедурою, але для цього центральні органи влади повинні сформувати інститути, повинні персоніфікувати всі ці інститути прізвищами. Це будуть не просто люди з вулиці, які самі себе призначили губернаторами Чукотки… Я прийняв для себе рішення і не написав заяву, і ніколи її не напишу», – сказав Пеклушенко.

В той же час, із понеділка губернатора Пеклушенка на робочому місці немає – за офіційною інформацією, він знаходиться у відрядженні на території області.

Майданівці відмовилися від більшості вимог

При цьому, після кількох днів перемовин в місцевій раді, активісти Євромайдану відмовилися від більшості своїх вимог.

«Наші вимоги: відставка Сіна, переобрання секретаря міської ради і моє призначення першим заступником мера призвели б до ще гіршої ситуації. Хоча б, відверто, ми б провели ці рішення під овації Майдану і люди б аплодували нам. Але б що було через місяць? Перший заступник керує питання ЖКГ. А там наразі навіть не нулі, а мінуси на рахунках. Мене б регіонали радісно звинуватили б у «колапсі ЖКГ», до якого довели самі. І звільнили б. То про який позитивний результат можна говорити від цих вимог?» – написав у соціальних мережах лідер місцевого Майдану Ігор Артюшенко.

В той же час, активісти обурюються діями лідерів Євромайдану. Перш за все, за «здачу позицій». Хоча велика кількість людей не підтримує ідею призначення першим заступником мера лідера Майдану Ігоря Артюшенка. Всі говорять про те, що він заслуговує поваги, як громадський діяч, але з обов’язками керівника міста він навряд чи впорається. Тому і в соціальних мережах, і на громадських зборах заговорили про те, що посаду першого віце-мера повинна зайняти інша людина. Наразі зійшлися на тому, що керівництво обласним центром повинен взяти на себе колишній міліціонер, соратник покійного «народного мера» Запоріжжя Олександра Поляка, в минулому начальник управління внутрішньої політики міськради, а наразі – редактор опозиційної газети Валерій Зотов.

«Я знаю Валерія Зотова з 1990 року… Його завжди поважали і в міліції, і кримінальні авторитети, які були в той час в нашому місті. Він має авторитет і серед журналістів, і серед тих, хто пам’ятає його по роботі в міліції. Мені здається, що він міг би об’єднати всі верстви населення. Вважаю, що за нього, якби він погодився, проголосували б», каже активіст Євромайдану, відомий запорізький журналіст Олена Гранішевська.

Проте, сам Зотов не хоче очолити місто і каже, що за жодних обставин не повернеться в стіни мерії.

Тож, хто сьогодні погодиться керувати містом, окрім «старої» влади, враховуючи відмову активістів Майдану, наразі невідомо.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG