Доступність посилання

ТОП новини

Нарощування Росією збройних сил у Криму порушує міжнародні договори – Міноборони


Озброєні люди біля аеропорту Сімфеополя
Озброєні люди біля аеропорту Сімфеополя
Міністерство оборони України постійно відстежує ситуацію в Криму і відзначає нарощування сил з російського боку, що порушує цілу низку законів України і міжнародних договорів. Про це повідомив під час засідання уряду иконувач обов’язків. міністра оборони України Ігор Тенюх.
Він також наголосив, що на даний момент Збройні сили України перебувають у місцях постійної дислокації і займаються за планом бойової підготовки, при цьому Міноборони проводить постійний моніторинг ситуації.

«Ми відзначаємо нарощування техніки з боку Російської Федерації. Зокрема, літаки Іл-76 у кількості вісім літаків, вертольоти Мі-8 і Мі-24 – в кількості приблизно 10 одиниць, без попередження, в розріз принципам непорушення державних кордонів суміжних держав порушили повітряний простір України. Командувач ВПС зв’язався з російською стороною і попередив про недопущення порушень повітряного простору України», − наголосив Тенюх.

Він повідомив, що особовий склад російських військових виріс на 6 тисяч осіб. При цьому військовослужбовці блокують адміністративні будівлі і військові частини.

Крім того, Тенюх розповів, що сьогодні вночі, орієнтовно о 2.30, в місце дислокації батальйону морської піхоти, розквартированого у Феодосії, проник озброєний російський військовий.

В ніч на четвер, 27 лютого, невідомі із зброєю захопили будівлі Верховної ради автономії і Ради міністрів Криму в центральній частині Сімферополя, піднявши над будівлями прапори Росії. За фактом захоплення адміністративних будівель правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею «теракт». Цього ж дня на під`їздах до Сімферополя була відмічена колона із 40 БТР, а також з`явилася інформація про перекидання збройних сил Росії на територію Криму.

Наступного дня, 28 лютого, у ЗМІ з`явилася інформація про незаконний перетин кордону України 11 російськими вертольотам МІ-24, а також про захоплення невідомими озброєними людьми аеропортів Сімферополь і Бельбек (Севастополь). На сьогодні над Кримом повністю закритий повітряний простір, а також перекриті блокпостами в`їзди по суші на територію автономії на перешийку перед містом Армянськ і на Чонгарі.
XS
SM
MD
LG