Доступність посилання

ТОП новини

У Донецьку проросійські активісти заблокували ОДА, піднявши прапор Росії


Сьогодні в Донецьку учасники кількатисячного мітингу під прапорами Російської Федерації заблокували обласну державну адміністрацію. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, всередині ОДА перебуває керівництво області та журналісти, які очікують на штурм. Її охороняють більше сотні правоохоронців.
Мітингувальники під загальні оплески зняли з флагштоку біля облдержадміністрації прапор України і повісили натомість прапор Росії.

До них намагався вийти зі зверненням міський голова Донецька Олександр Лук’янченко, але йому не надали слова. Натомість до мітингувальників звернувся Павло Губарєв, який назвав себе командувачем «Народного ополчення Донбасу», організатора мітингу.

На мітингу лунали заклики від’єднати Донецьку область від України та увійти до складу Росії і провести референдум. Губарєва обрали «народним губернатором». Меру Донецька Лук’янченку запропонували скласти повноваження, але він відмовився і сказав, що не погодиться на «ультиматум».

«Народне ополчення Донбасу» – це недавно створений проросійськй сепаратистський рух, який базується на кількох організаціях, таких як «Донецька республіка», які раніше забороняли українські суди за сепаратизм.
XS
SM
MD
LG