Доступність посилання

ТОП новини

В РПЦ говорять про «миротворчу місію російських воїнів» в Україні


Речник Російської православної церкви протоієрей Всеволод Чаплін
Речник Російської православної церкви протоієрей Всеволод Чаплін
Миротворча місія Росії в Україні має гарантувати жителям останньої право на самобутність і тісні відносини з іншими народами «історичної Русі» – так передає в суботу слова речника Російської православної церкви російське агентство «Інтерфакс-Релігія».

При цьому голова Синодального відділу з відносин церкви і суспільства Московського патріархату протоієрей Всеволод Чаплін послався на заяву «Всесвітнього російського народного собору» ще 1995 року про те, що «російський народ – поділена нація на своїй історичній території, яка має право на возз’єднання в єдиному державному тілі, право, що є загальновизнаною нормою міжнародної політики».

Як заявив Чаплін, «будемо сподіватися й на те, що місія російських воїнів на захист свободи і самобутності цих людей і самого їхнього життя не зустріне запеклого спротиву, який призведе до масштабних сутичок».

Раніше в суботу місцеблюститель Київської митрополичої кафедри Української православної церкви (в єднанні з Московським патріархатом) митрополит Онуфрій звернувся до патріарха Московського Кирила з закликом «зробити все можливе, щоб не допустити кровопролиття на території України», і «піднести свій голос за збереження цілісності території української держави».

Із цим зверненням митрополит Онуфрій, нинішній виконувач обов’язків глави УПЦ (МП), звернувся до глави РПЦ після того, як чільні російські політики почали закликати ввести до України війська Збройних сил Росії. Увечері в суботу у відповідь на ці заклики президент Росії Володимир Путін звернувся до верхньої палати парламенту країни про «використання Збройних сил Російської Федерації на території України до нормалізації суспільно-політичної ситуації в цій країні». Уже менш як через дві години, ввечері у вихідний, у суботу, депутати Ради федерації Федеральних зборів Росії одноголосно схвалили такий крок.

«Всесвітній російський народний собор», на який посилався речник РПЦ, – громадська організація, яка діє під егідою РПЦ і яку за посадою очолює її глава, патріарх Московський.
XS
SM
MD
LG