Доступність посилання

ТОП новини

Член Ради з прав людини президента Росії: рішення про вторгнення до України базується на неправді


Андрій Юров
Андрій Юров
Постанова верхньої палати парламенту Росії про згоду на воєнне вторгнення до України ґрунтується на неправдивій інформації, заявив у суботу член Ради з прав людини при президентові Росії Андрій Юров.

Спікер цієї палати Валентина Матвієнко стверджувала, що у Криму є жертви серед росіян, коли представляла російським сенаторам звернення президента Володимира Путіна щодо дозволу на таке вторгнення, сказав Юров, перебуваючи в Києві.

Але, як цитує правозахисника агентство «Інтерфакс-Україна», він зв’язався з генеральним консулом Росії у Криму В’ячеславом Светличним, і той підтвердив, що ніяких жертв насправді немає.

Заяви про нібито загрозу громадянам Росії на території України, зокрема, у Криму, стали одним із аргументів для ухвалення згаданої постанови.

У суботу (вихідний день) по 19-й годині депутати Ради федерації Федеральних зборів Росії одноголосно схвалили звернення Володимира Путіна про «використання Збройних сил Російської Федерації на території України до нормалізації суспільно-політичної ситуації в цій країні».

Це рішення вони ухвалили вже менш як через дві години після звернення російського президента.

За словами Путіна, вторгнення необхідне «у зв’язку з небувалою ситуацією, що склалася в Україні, загрозою життю громадян Російської Федерації, наших співвітчизників, особового складу військового контингенту Збройних сил Російської Федерації, що дислокується відповідно до міжнародних договорів на території України (Автономна Республіка Крим)».

При цьому звернення Путіна стосується введення військ не тільки до Криму, а на всю територію України.

Речник президента Росії повідомив відтак, що власне рішення ввести війська Володимир Путін наразі ще не ухвалював.
XS
SM
MD
LG