Доступність посилання

ТОП новини

МакФол: Ще є можливість уникнути катастрофи


Майкл МакФол
Майкл МакФол
В інтерв’ю телеканалу CNN колишній посол США в Росії Майкл Макфол, який нещодавно передчасно залишив свою посаду, прокоментував ситуацію в Криму та запропонував можливий вихід.

На його думку, введення російських військ в Крим є відповіддю на те, що план з Януковичем не вдався. Він не зіграв в Україні тієї ролі, яку від нього очікували представники російської влади.

Ці дії, сказав МакФол, є надзвичайно небезпечними для всіх – мешканців Криму, решти України та Росії. Він нагадав глядачам CNN, що в Криму живуть не росіяни, а громадяни України, з яких трохи більше за половину – 58% – є етнічними росіянами. І для них дії Росії в Криму можуть обернутися жахливими наслідками, і не лише економічними.

МакФол вважає, що новому українському уряду, російському та місцевій владі Криму необхідно сідати за стіл переговорів та виробляти план з деескалації ситуації. На його думку, щирим шляхом захистити інтереси російськомовного населення в Криму було б проведення чесних та прозорих виборів в Україні.

Колишній посол США в Росії сказав, що твердження, що права російськомовного населення в Криму порушуються, є абсолютно хибним. Але, аби дати Путіну можливість зберегти обличчя та уникнути катастрофи, США могли б запропонувати гарантувати через міжнародні інститути захист прав російськомовного населення Криму.

На даному етапі, вважає МакФол, треба застосовувати всі дипломатичні методи та методи фінансового тиску. Росія має багато економічних інтересів на Заході, які, через поведінку Путіна, можуть постраждати, вважає дипломат. Він сподівається, що ще не пізно досягти домовленості та уникнути повномасштабних військових дій, які можуть обернутися катастрофою як для України, так і Росії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG