Доступність посилання

ТОП новини

Росії потрібно пригрозити реальними санкціями – Варшава


Варшава – Польща закликала НАТО провести екстрене засідання Північноатлантичної ради, присвячене ситуації в Україні. Таке рішення схвалили учасники Ради національної безпеки, яку у понеділок скликав польський президент Броніслав Коморовський. За його словами, знаряддям стабілізації в Україні може бути саме НАТО. Коморовський наголошує, що російсько-український конфлікт спонукатиме Польщу та Україну до тіснішої співпраці у питаннях оборони.

«Події в Україні створюють дуже небезпечну ситуацію. Ми всі усвідомлюємо, що нема простих рішень», – говорив президент Броніслав Коморовський після засідання Ради національної безпеки Польщі. За його словами, Польща мусить послідовно вказувати на те, що Росія порушила міжнародні домовленості з Україною.

Події на Кримському півострові Коморовський називає «повзучим встановленням контролю Росії над Кримом». Польський президент розповів, що усі члени Ради нацбезпеки підтримують необхідність рішучих політичних та економічних дій Заходу щодо Росії.

«Польща поділяє позицію, яку пропонує США, тобто необхідність реальних санкцій. Якщо погрози повинні принести добрі результати, то їх треба висловити рішуче. Це мусить бути реальна погроза», – переконаний голова польської держави.

Як сказав Коморовський, сильним сигналом для Росії про рішучість Заходу може бути засідання комісії НАТО-Україна в Києві. За словами президента Польщі, російсько-український конфлікт мусить стати поштовхом до створення європейської стратегії безпеки. Крім цього, каже Коморовський, останні події спонукають Варшаву і Київ до тіснішої взаємодії в питаннях оборони.

«Я доручив Бюро безпеки налагодити контакти з новою Радою національної безпеки України і я переконаний, що це прискорить співпрацю між силовими відомствами та збройними силами наших двох країн. Дуже хотілося б, щоб це була співпраця, спрямована в майбутнє – на розбудову системи безпеки України, а також усього регіону», – зазначив президент Польщі.
Радослав Сікорський
Радослав Сікорський

Апетит хижаків зростає під час їжі – Сікорський

Набагато категоричніший в оцінці ситуації, яка складається у Криму, польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський.

«Події в Криму – це нічим не спровокована підступна інтервенція чужої країни, порушення хартії ООН, принципів ОБСЄ та двосторонніх договорів, зокрема про непорушність кордонів, між Росією та Україною. Ані Польща, ані світ не можуть цього толерувати. Ми знаємо, що апетит хижаків зростає під час їжі», – заявив Сікорський.

Польські державні діячі заявляють, що вони вестимуть інтенсивні перемови зі світовою спільнотою про врегулювання російсько-українського конфлікту. Як повідомив польський президент, у четвер він вирушає до Туреччини, де спільно з турецькою владою обговорить імовірні шляхи вирішення кризової ситуації в Україні.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG