Доступність посилання

ТОП новини

Як впливають російські ЗМІ на думку одесита


Вікторія Сибір

Одеса – Ситуація в Одесі, як і в інших регіонах південного сходу України, не є стабільною. Із перемогою Євромайдану та зміною влади тут ще більше посилились сепаратистські настрої, роздмухувані проросійськими організаціями, говорять політологи. Громадські об’єднання та партії активізувались після того, як Росія оголосила про намір ввести війська до Криму. Вже майже тиждень зазвичай нейтральна Одеса сперечається, виходить на мітинги та намагається розібратись в ситуації, продираючись крізь терни дезінформації.

Інформаційна ситуація в Одесі дуже напружена, каже експерт Інституту політичної інформації Євген Попов. Так відбувається, бо в медіапросторі з’явилося багато фейкових новин, зазначає він.

«Ще одна велика проблема в тому, що на одеських сайтах, на одеських форумах, на одеських пабліках у контакті, в інших соціальних мережах (у фейсбуці) з’явились чи боти, чи люди не з Одеси, що пишуть російську пропаганду. Коли співробітники нашого інституту спостерігали за цими людьми, то виявлялося, що в них не дуже багато друзів у цих соціальних мережах, і всі вони чи з Росії, чи з інших регіонів – не з Одеси. От ці останні мітинги останніх днів в Одесі показують, що Одеса має інакшу точку зору. В деяких випадках вдалось виявити людей із однаковою IP-адресою. Це можуть бути як проплачені одеськими бізнесменами акції, так і проплачені з іншого регіону, може навіть з іншої країні акції», – вважає Попов.

Попри стрімкий розвиток соціальних мереж, більша частина населення Одеси продовжує отримувати інформацію з телеекранів. Активістка одеського Євромайдану Яна Титаренко звинувачує російські ЗМІ у впливі на суспільну думку та вважає неприйнятним їхню трансляцію у таких напружених умовах і каже, що заборонила би транслювати частину російських каналів на українському телебаченні.

«Нашим людям не можна подавати таку однобічну, таку заангажовану інформацію – вони не вміють ще з нею поратись, не мають можливості аналізувати, і коли йдуть практично військові дії, транслювати ворожі канали, я вважаю, неприпустимо», – наголошує Яна Титаренко.

Іншої думки дотримується юрист Андрій Перов. Він вважає, що російські ЗМІ не є домінуючими в інформаційному просторі українців. «Український глядач, він дивиться регіональне телебачення та центральне тією мірою, якою воно стосується його життя, тобто це заробітні плати, податки, пенсії», – зауважує Перов.

Новий керівник ОДА

Між тим, Одеса продовжує обговорювати останні події: як стало відомо в понеділок, в області змінився голова Одеської обласної адміністрації. Замість регіонала Миколи Скорика областю керуватиме голова одеської фракції «Фронт змін», Володимир Неміровський.

Він висловився на підтримку одеського Євромайдану та засудив протестувальників-прихильників федералізації, що намагались взяти штурмом ОДА. Попри те, що нове призначення сприймається одеситами дуже неоднозначно, люди схвально сприймають позицію нового голови та його відкритість у спілкуванні з народом.


ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG