Доступність посилання

ТОП новини

Бжезінський радить визнати українську владу та дати гарантії армії – огляд ЗМІ


Збігнев Бжезінський
Збігнев Бжезінський
Захід має негайно визнати чинний уряд України як легітимний, приватно дати українській армії гарантії негайної та прямої підтримки у посиленні обороноздатності – пише у «Вашингтон пост» Збігнев Бжезінський.

«Cили НАТО, відповідно до планів організації на випадки надзвичайних ситуацій, мають бути приведені у стан бойової готовності. Стан постійної бойової готовності до негайної відправки для деяких європейських та американських авіадесантних підрозділів був би політично та військово виправданим»,– рекомендує відомий аналітик.

Бжезінський переконаний, що у Росії не має лишатись сумнівів, до чого призведе подальше використання сили у центрі Європи.

Він вважає, що дипломати мають наполягати на готовності працювати разом з Росією, щоб економічно та політично стабілізувати Україну. У протилежному випадку – вважає Бжезінський – військові приготування можуть не заспокоїти ситуацію, а спровокувати війну.

«Після травневих виборів українці можуть і самі переглянути спеціальний статус Криму, але вони не мусять робити це під тиском сусіда керованого імперськими, чи особистими амбіціями»,– вважає Бжезінський.

Інший погляд зі США - самокритичний та інтроспективний.

Юджин Робінсон у «Вашингтон пост» пише:

«Це лише мені здається, чи риторика Вашингтона з приводу кризи Україні така ніби всі ми страждаємо від амнезії? То нас має шокувати, що військово потужна держава просто зліпила надуманий привід, щоб вдертися на територію слабшої країни? Перепрошую, але чи ми забули про Ірак?», - пише автор.

«Зрозумійте вірно, душею я з легітимним урядом України, а не з неоімперським режимом у Росії. Але США, відверто кажучи, перебувають не у найкращій позиції, щоб наполягати на абсолютній повазі до територіальної цілісності незалежних країн», – пише Робінсон.

«Захоплення Криму не лише зберігає за Росією порт. Це означає постійну загрозу подальшого наступу — якщо лише новий уряд у Києві не буде більш поступливим, – пише автор.

«Так це не чесно щодо України, але не думаю, що краще удавати ніби українці можуть повернути Крим всупереч волі Путіна».

«Якщо Путін справді втратив зв'язок з реальністю, про що Ангела Меркель буцімто говорила Бараку Обамі, тоді прогнозувати щось неможливо. Але якщо Путін діє з розрахунком: він запропонує вихід», – резюмує автор.

Наталка Сняданко зі Львова, пише на сторінках «Нью-Йорк Таймс», що поділ України – це міф.

«І східний і західний табори в Україні мали шанс покерувати, і обидва зазнали поразки. Цим вони показали Україні, що реальне протистояння іде не між регіонами, але між корупціонерами на чолі влади та простими людьми, з якого б вони не були регіону. Сьогодні політики нарешті змушені відповідати на питання про план конкретних дій, а не просто повторювати популістські гасла та переспівувати ідеологічні міфи».

«Ідеологічна війна Росії з Україною провалиться в українському суспільстві. Її жертви існують лише в ізольованому світі про-російських ЗМІ. Тепер нам треба не допустити реальної війни – а якщо не вийде, перемогти у ній», – пише львівська авторка.

«Захід має заспокоїти колишні радянські республіки» – йдеться у редакційній статті «Вашингтон пост».

«Чи спробує Путін повторити свою українську авантюру у Грузії та Молдові, Литві Латвії та Естонії, залежатиме від того якою буде відповідь Заходу на вторгнення до Криму та від того, чи вдасться Захід до посилення кордонів навколо Росії", –йдеться у матеріалі.

Автори радять НАТО посилити підготовку своїх країн-членів на кордоні з Росією, починаючи з Балтики і аж до Румунії та інших колишніх країн-членів Варшавського пакту.

«Вимоги цих урядів розмістити на їх території більше військ НАТО, чи протиракетних систем відкидались через те, що такі дії могли спровокувати Росію. Тепер така логіка вже не спрацьовує», – йдеться у статті.

Автори також радять НАТО розширюватись на Схід, але не говорять про членство України.

«Урок України у тому, що нашим країнам необхідна чітка європейська перспектива. Якби вона була, то можливо не було би цих проблем», – цитує стаття голову уряду Молдови Юрія Лянке.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG