Доступність посилання

ТОП новини

Російського посла викликали в МЗС Угорщини через агресію Росії в Україні


Міністр закордонних справ Угорщини Янош Мартоні
Міністр закордонних справ Угорщини Янош Мартоні
У парламенті Угорщини слухають доповідь керівника угорської дипломатії Яноша Мартоні щодо ситуації в Україні. Як повідомляє корреспондент Радіо Свобода, напередодні до Міністерства закордонних справ Угорщини викликали посла Російської Федерації у цій країні Олександра Толкача.

Статс-секретар Жолт Неймет заявив російському послу, що Угорщина виступає за суверенітет і неподільність України. Неймет наголосив при цьому, що його країна зацікавлена тільки в мирному розв’язанні ситуації довкола Криму.

Упродовж дня на позачергове засідання зберуться члени парламентського комітету з питань національної безпеки Угорщини, повідомляє кореспондент Радіо Свобода. Приводом до цього послужила заява глав урядів «Вишеградської четвірки» від 4 березня.

У спільному комюніке Чехія, Польща, Словаччина й Угорщина висловили стурбованість через ескалацію агресії з боку Росії та пряму загрозу територіальній цілісності України. У цій заяві також ідеться про те, що військові дії Росії не тільки порушують міжнародні правові норми, але й створюють небезпечний прецедент у новій Європі.
XS
SM
MD
LG