Доступність посилання

ТОП новини

Посол США в ООН: хай Путін не випробовує міжнародну спільноту


Саманта Павер
Саманта Павер
Для президента Росії Володимира Путіна було б помилкою «випробовувати міжнародну спільноту і перевіряти, які настануть наслідки для Росії в разі, якщо він обере воєнний курс», заявила в середу Радіо Свобода посол США в ООН Саманта Павер.

За її словами, США все ще сподіваються, що Путін обере запропоновану йому можливість «з’їхати» до мирного вирішення кризи, зокрема, з допомогою посередництва ООН і міжнародних спостерігачів.

Посол також різко розкритикувала інцидент зі спеціальним посланцем генерального секретаря ООН Робертом Серрі, якого озброєні бойовики і юрби проросійських активістів силою змусили перервати візит до Криму.

За словами Павер, у міжнародній спільноті є широкий консенсус із приводу кризи, який добре відчутно в ООН – це підтримка територіальної цілісності, суверенітету і єдності України і майже одностайні заклики до Росії вивести її війська і стати на шлях деескалації.

І, наголосила посол, дедалі гучнішим стає хор голосів, які закликають до суворіших і цілеспрямованіших санкцій, якщо криза, влаштована Росією в Україні, триватиме чи пошириться з Криму на східну Україну.
XS
SM
MD
LG