Доступність посилання

ТОП новини

Путін знає брудний секрет Європи, а Росії може зашкодити лише її бюджет – англійський аналітик


«Ніхто не знає, якою є кінцева мета Путіна. Його ціль – посіяти сум'яття, дезінформувати. Уряд України навіть не знає, яких поступок від нього чекає Росія. Путін хоче, щоб Україна засвоїла – чи то через страх, чи то через прийняття Митного союзу – він (Путін) буде частиною її майбутнього».

Бен Джуда, британський журналіст-міжнародник, автор книги «Крихка імперія : Як Росія полюбила та розлюбила Володимира Путіна». Він вважає, що Путін з особистого спілкування із лідерами Європи міг дійти висновку, що нинішній Захід вже не той, що був за часів Рональда Рейгана та Маргарет Тетчер, коли він вів хрестовий похід проти комунізму.

«Гроші, які крадуть у Росії, не лишаються там. Вони не відправляються до Китаю чи до країн Перської затоки, чи до якихось країн, що розвиваються - вони осідають у британській нерухомості, британських зонах зі спрощеним оподаткуванням, на них купуються замки у Франції, німецькі нафтогазові компанії, вони опиняються на банківських рахунках у Австрії. Путін знає брудний секрет Європи, а саме, що гроші з Росії до Європи передають не агенти КДБ, а британські банкіри, французькі адвокати та німецькі консультанти», – каже Бен Джуда.

Англієць переконаний, що причин серйозно сприймати заяви Державного департаменту США у Путіна теж немає.

Джон Керрі добре говорить, він так само впевнено говорив, що США готові використати силу в Сирії. Адміністрація Обами – і мені не приємно про це казати, бо вони дуже професійні у багатьох аспектах – так от Адміністрація Обами не викликає довіри у сфері міжнародної політики. Це колись слово «санкції» з боку Державного секретаря США мало вагу. Тепер такої впевненості нема. Колись Державний секретар США міг пригрозити виключенням Росії з Великої Вісімки і це б усе вирішило, тепер все інакше. США не має впливу на своїх союзників. Британія та Німеччина мають власну позицію. А Франція продала Росії зброї на понад мільярд. Йдеться про військові кораблі, які можна використати і у Чорному морі».

Бен Джуда вважає, що Путіна реально турбує лише стан економіки Росії та бюджет, від якого залежать 53 відсотки росіян. Він, у свою чергу, залежить від цін на енергоресурси. Тут, на думку Бена Джуди, і криється Ахіллесова п'ята режиму Путіна.

«Якщо бюджет погіршиться – а цього очікують протягом року – якщо впаде рубль, впаде ціна на нафту (а це може статись через відновлення постачань з Лівії та, можливо, Ірану), то бюджету Росії знадобляться або серйозні скорочення – а це розірвало би соціальний контракт Путіна із середнім класом та біднотою – або ж доведеться звертатись за кредитами. А кредитори поставляться до Росії не так прихильно як до США, чи Великобританії, які є стабільними країнами. Я останніми днями спілкувався з російськими бізнесменами і вони кажуть, що бояться наступних років, бо уряду знадобляться гроші, зростуть податки, а значить незадоволення режимом серед еліти зростатиме».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG