Доступність посилання

ТОП новини

Необхідно «дати Путіну по руках» більше, ніж він очікує (європейська преса)


Вся світова преса продовжує детально висвітлювати перебіг вторгнення армії Росії в Крим та намагання проросійських елементів спільно з гастролерами з Росії дестабілізувати ситуацію на сході України. Газети, насамперед, відзначають, що найбільш послідовної позиції у справі тиску на Путіна щодо його брутального порушення суверенітету України дотримуються США і президент Обама. Деякі з провідних видань у Європі вважають, що Захід, на жаль, не має єдиної політики щодо України та Росії, чим об’єктивно сприяє агресивним планам Путіна. Чимало оглядачів також закликають, що необхідно «дати Путіну по руках», бо інакше він піде далі захоплювати сусідні країни, як це вже зробив в Грузії та робить у Криму.

Щоденник The Wall Street Journal звертає увагу на те, що жителі Криму далеко не однозначно сприймають рішення парламенту автономії цього тижня про приєднання півострова до Росії. Видання відзначає, що навіть серед російського населення Криму, яке складає до 60 відсотків, є люди, котрі не бажають переходити у підданство Росії, та й понад 12 відсотків населення Криму, татари, і до 30 відсотків населення півострова – українці взагалі вважають, що такими односторонніми рішеннями кримська Рада ігнорує їхні законні права на життя у складі суверенної України. Видання також звертає увагу на те, що парламент Криму ухвалював рішення про відокремлення від України на закритому засіданні і під охороною збройних формувань та спецназу Росії.

Лондонська Financial Times зауважує, що президент США Барак Обама «докоряв Путіну за Україну». Видання також відзначає, що Обама закликав минулої ночі у годинній телефонній розмові з главою Кремля до «дипломатичного вирішення української кризи, включно з прямими переговорами між Росією та Україною за участі незалежних спостерігачів». Ця телефонна розмова між Обамою і Путіним відбулася вже після введення першого етапу санкцій США проти російських офіційних осіб та персон, близьких до влади, і причетних до ухвалення рішень щодо порушення суверенітету України. Обама також чітко заявив Путіну, що рішення парламенту автономії про референдум 16 березня є нелегітимним і «порушує українську Конституцію та міжнародні норми». Закликаючи до мирного вирішення конфлікту, Обама також заявив на прес-конференції у Білому домі, що «якщо ці порушення міжнародних норм триватимуть, то відповідь США, наших союзників та міжнародної спільноти буде твердою». Тут також відзначено, що США готуються до поетапного нарощування санкцій проти Росії. Експерти вважають, що особливо дієвими можуть бути санкції проти російських банків.

Французьке видання Atlantico вважає, що суєта країн ЄС довкола питання санкцій проти Росії Путіна є запізнілою реакцією і навряд чи дасть якісь результати, бо, на думку видання, Захід уже давно відчуває спад свого впливу у міжнародних питаннях. Видання також цитує низку експертів, котрі вважають, що ситуація з Україною «показала слабкість Заходу» і закликають негайно врахувати цей урок. Аналітики також закликають політиків Заходу спільно зберегти суверенітет України і «привести її до Заходу».

Лондонський часопис Economist вважає, що Захід може покарати Росію, якщо розуміє, якими важкими можуть бути наслідки експансії Путіна в Криму. Видання також попереджає, що «Путін очікує того, що дістане по руках, але санкції мають перевищити його очікування». Тут також відзначено, що «Захід повинен значно посилити опір реваншизму Кремля і значно зменшити політичну та економічну залежність від Росії».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG