Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 22:15

Нащадки легендарної Ганни Валентинович із Польщі вперше побували на її батьківщині


Нащадки Ганни Валентинович уперше побували на її батьківщині
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00
Син та онук героїні польської «Солідарності», українки за походженням Анни Валентинович, Януш і Пйотр Валентиновичі, вперше побували в Україні, повідомляє сьогодні кореспондентка Радіо Свобода.

Вони відвідали малу батьківщину матері і бабусі – село Садове на Рівненщині, звідки вона була вивезена дванадцятирічною дівчинкою. Гості зустрілися з родиною, відвідали могили українських бабусі й дідуся.

Рідні збирають архівні дані про Анну Валентинович (Любчик). За даними її двоюрідного брата, київського історика Миколи Пашковця, їхня родинна гілка пов’язана з козацьким ватажком Северином Наливайком.

Разом із Валентиновичами подорожує кінорежисер Єжи Залевський. Він збирає матеріал до фільму про свою добру знайому і соратницю, яку в Польщі називають «матір’ю «Солідарності».

Національний університет «Острозька академія» започатковує міжнародну науково-практичну конференцію пам’яті Ганни Валентинович. Польські гості також домовилися з Рівненським обласним краєзнавчим музеєм про відкриття тут виставки у пам’ять про землячку, доля якої стала поштовхом для великих змін у Польщі. Адже масові протести і, зрештою, створення «Солідарності» у Польщі 1980-х років беруть відлік від звільнення з роботи робітниці гданської судноверфі, громадської діячки Ганни Валентинович.

Ганна Валентинович загинула в авіакатастрофі під Смоленськом у Росії 2010 року разом із іншими представниками політичної еліти Польщі.

Януш і Пйотр Валентиновичі щиро переймаються всіма подіями, що відбуваються останнім часом в Україні. Спілкуючись із українцями, вони говорять про прагнення поляків бачити Україну неподільною і незалежною державою. Адже вони переконані, що розкол України потягне за собою і залежність Польщі від імперських амбіцій нинішньої російської верхівки.

Валентиновичі запевняють, що під час триденної подорожі територією Західної України почувалися в цілковитій безпеці. Вони їдуть звідси з переконанням, що розмови про «бандитів» та «нацистів» серед сучасних українців є цілковитою вигадкою російських політиків.
XS
SM
MD
LG