Доступність посилання

ТОП новини

В ОБСЄ засуджують утиски засобів інформації у Криму


Дуня Міятович
Дуня Міятович
Представник Організації з безпеки і співпраці в Європі зі свободи засобів інформації Дуня Міятович засудила в суботу припинення у Криму трансляції все нових телеканалів і напади на журналістів на півострові.

За її словами, цензура надзвичайного рівня, закриття засобів інформації і прес-центрів, напади на журналістів і їхнє залякування мають припинитися негайно.

«У часи кризи люди повинні мати безперешкодний доступ до різних джерел інформації, інакше ж їх ставлять в умови найгіршої пропаганди», – наголосила чільний представник ОБСЄ.

«Тим, хто запроваджує цензуру в засоби інформації, не місце в демократичному суспільстві. Повторюю заклик до відповідальних за правопорядок у Криму покласти край знищенню свободи преси і зробити все можливе, щоб гарантувати безпеку журналістів. Відповідальність урешті лежить саме на них», – заявила Міятович.

Як мовиться в заяві ОБСЄ, протягом останніх днів у Криму вимкнули ретрансляцію ефірного сигналу українських телеканалів «Інтер», «Бриз», «1 + 1», «5-го каналу», «Першого національного», СТБ і замінили їх трансляцією російських НТВ, «Першого каналу», «Росія-24», ТНТ і «Звезда». Також вивели з ладу підключення до інтернету кримськотатарського каналу АТР.

У заяві також перелічені деякі з журналістів, які зазнали у Криму погроз, фізичних нападів чи й серйозних травм. Серед них – Станіслав Юрченко («Аргументи нєдєлі – Крим»), журналісти телевізійних новин агентства Associated Press, телемереж BBC й CNN; Олена Механік, Андрій Цаплієнко і двоє телеоператорів (телеканал «Інтер»), Павло Нікулін («Русская планєта»), Олексій Сімаков, Олександр Альбінський, В’ячеслав Скворчевський, Ігор Левенок (СТБ), Антон Лактіонов («5-й канал»), а також низка фріленсерів, серед яких Боряна Кацарова і Димитер Кенаров.

Крім того, мовиться в заяві, невідомі нападники також відбирали в журналістів їхнє обладнання.

Один із найбільших нападів на журналістів стався у Криму у п’ятницю ввечері, коли вони висвітлювали спробу захоплення української військової частини на околиці Севастополя.
XS
SM
MD
LG