Доступність посилання

ТОП новини

Крим міг би стати спільною економічною зоною з Росією – Ходорковський у КПІ


Лекція Михайла Ходорковського в КПІ
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:08:24 0:00
Крим став проблемою на десятиліття і вирішити її можна залишивши за регіоном статус автономії, проте зі спільною російсько-українською економічною зоною. Про це під час своєї лекції «За нашу і вашу свободу» в Київському технічному університеті «Київський політехнічний інститут» заявив Михайло Ходорковський.

«Можна було б подумати і про договір між Україною і Росією про створення на території Криму спільної економічної зони. У рамках цього договору Росія могла б здійснювати програму економічного розвитку регіону. Якщо моя країна дійсно хоче допомогти співвітчизникам, то їй таку можливість потрібно надати. І для цього не потрібно відбирати територію у дружнього сусіда», – запропонував Ходорковський.

Проте якщо Україна не має силової переваги, то вона повинна мати хоч перевагу моральну, наголосив він.

«Ваша моральна перевага матеріалізується в силу, яка змусить противника зупинитися. Проте, якщо ви опинитеся з ним на одному рівні, якщо почнете зводити рахунки з переможеними, якщо буде вдаватись до позасудових розбірок, якщо не будете швидко припиняти націоналістичні прояви навіть на рівні окремих ексцесів, то ви програєте двічі», – попередив Ходорковський.

Також він запропонував запросити незалежних російських правозахисників в Україну для вирішення індивідуальних конфліктів, що знизило б пропагандистський ефект під час виборів, а також заявив, що готовий створити і очолити в Україні спільноту російської культури.

Свій приїзд у Київ російський «в’язень сумління» пояснив наміром продемонструвати свою особисту позицію і проявити солідарність з українським народом.

9 березня Михайло Ходорковський виступив на Майдані у Києві під час віча, присвяченого 200-літтю з дня народження Тараса Шевченка. Тоді він закликав українців продовжувати боротьбу.

У грудні 2013 року засуджений за економічні злочини Ходорковський був помилуваний російським президентом Володимиром Путіним. Після цього багаторічний в’язень залишив Росію. Ходорковський тоді заявив, що бачить себе громадським діячем, але не має наміру йти в політику.
XS
SM
MD
LG