Доступність посилання

ТОП новини

Українські козаки просять своїх побратимів у Росії засудити дії «казаков» у Криму


(ілюстраційне фото)
(ілюстраційне фото)
Українські козаки звернулись до своїх побратимів у Росії, а також до тих «казаков», які зараз перебувають у Криму та Донбасі, з вимогою «не паплюжити козацьку славу», розповіли сьогодні у Дніпропетровську лідери козацьких організацій.

За словами представника громадської організації «Кодацька паланка Війська Запорозького низового» Володимира Портянка, українські козаки звернулись до козаків Кубані, Чорномор’я, Дону та «до всіх козаків різних формувань і всіх, хто вважає себе нащадком козацького роду як до братів і друзів», закликавши їх до єдності.

«Ми закликаємо всіх козацьких отаманів засудити злочинні дії «казацких» формувань, які вчиняють безлад на території Криму та Донбасу, допомагають московським загарбникам розділити нашу державу та спаплюжити нашу землю. Всі вони є ганьбою козацького роду», – мовиться у відкритому зверненні.

Козаки також нагадали своїм побратимам у сусідній державі про походження й цілі козацтва.

«Козаки завжди були захисниками своєї землі та мирного народу. Справжній козак покладе своє життя за мир та спокій на своїй Богом даній землі та за благополуччя своїх нащадків. Якщо ти козак – ти захисник! Якщо інше – то від лукавого», – мовиться у зверненні.

За словами Володимира Портянка, українські козаки брали активну участь в охороні порядку на столичному Майдані і не хочуть, щоб через дії «казаков» у Криму в людей склалась думка, що козаки переходять на бік окупантів.
XS
SM
MD
LG