Доступність посилання

ТОП новини

Держдепартамент США: позиція Росії щодо України не змінюється


Державний секретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у телефонній розмові сьогодні знову не дійшли згоди, повідомили в Державному департаменті.

За повідомленням, відповіді, які передала Росія на пропозиції США щодо дипломатичного виходу з кризи навколо російського воєнного вторгнення до України, свідчать, що її позиції не змінилися. Крім того, Росія не йде на деескалацію становища, заявила речниця Держдепартаменту Джен Сакі.

За її словами, Керрі чітко дав Лаврову знати, що будь-які подальші дії Росії на ескалацію становища далі звузять «вікно для дипломатії». Держсекретар повторив свою готовність співпрацювати з російським міністром, але за умови, що для цього будуть належні обставини, а метою має бути захист недоторканності і суверенітету України, сказала речниця і додала: «У відповідях ми цього не побачили».

Крім того, сказала вона, в розмові Керрі висловив Лаврову стурбованість повідомленнями про дії російських військ в Україні й наголосив: для США неприйнятно, що російські війська і нерегулярні формування продовжують безконтрольно діяти на території українського Криму.

Раніше про цю ж розмову в МЗС Росії повідомили, що Лавров заявляв Керрі, зокрема, про необхідність «поважати право мешканців Криму самостійно визначити свою долю відповідно до норм міжнародного права».

Провідні країни світу, серед яких і США, їхні об’єднання і міжнародні організації вже заявляли, що планований референдум про вступ Кримського півострова до Росії суперечить міжнародному праву, а також законодавству України.
XS
SM
MD
LG