Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк у США: Відновлення СРСР було би найбільшою катастрофою 21-го сторіччя


Російське вторгнення у Крим несе загрозу майбутньому України та свободі українців, і може підірвати глобальну систему безпеки. Про це прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, заявив у середу у Вашингтоні в ході виступу в аналітичному центрі «Атлантична Рада».

«На кону майбутнє України та свобода українського народу. Свобода – це головне. І ми хочемо чітко заявити, що ніколи не здамося. Ми зробимо можливе щоб захистити країну та народ і зберегти незалежність України», – заявив Арсеній Яценюк.

Яценюк відзначив, що вважає переговори найкращою стратегією вирішення кримської кризи.

«Ми все ще віримо, що є шанси вирішити цей військовий конфлікт політичними та дипломатичними інструментами. З плином часу ці шанси вже не такі великі, як були ще минулого тижня, але ці можливості та інструменти ще доступні».

Яценюк закликав Російську Федерацію негайно повернути військових до місць їх постійної дислокації та почати справжні переговори та взяти участь у відкритому діалозі до якого готова українська влада.

За словами Яценюка у Криму та Україні зараз розгортається «глобальна криза».

«Якщо Росія піде далі, це однозначно підірве всю глобальну систему безпеки», – заявив Арсеній Яценюк.

За словами голови уряду України, у разі якщо Україна не отримає захист свого суверенітету – відповідно до угод про відмову від ядерної зброї - це стане потужним сигналом для країн, які не бажають відмовлятись від ядерних програм.

«Не можливо у такій ситуації переконати когось зупинити ядерні програми. Це глобальна проблема, і всі ми маємо її вирішити», – заявив Яценюк.

Прем'єр-міністр України заявив, що колективні організації відповідальні за глобальну безпеку не настільки ефективні, як могли би бути.

Прем'єр-міністр України також відзначив, що ЄС та США дали потужний сигнал, що вони зроблять все можливе, щоб підтримати народ України та захистити Україну.

«Я задоволений тим, як США та ЄС допомагають нам у ході цієї кризи», – заявив Арсеній Яценюк.

Голова уряду України дав зрозуміти, що кінцева мета Росії лишається йому не відомою.

«Я намагаюсь зрозуміти, що має на меті Росія? Чи вони хочуть перекроїти кордони? Переглянути результати Другої світової? Відновити СРСР? Чи зберегти мир та стабільність у регіоні та дотриматись власних міжнародних зобов'язань?», – озвучив свої питання до Росії Яценюк.

За словами Арсенія Яценюка, подальша поведінка України у нинішній ситуації буде залежати від «стратегії Росії та особистого погляду та позиції президента Путіна».

«Хочу підкреслити, що ми все ще хочемо мати вільні, рівні та партнерські відносини з Росією, але не можна це робити в умовах військового вторгнення», – заявив Яценюк.

Голова уряду України заявив, що не вважає застосування сили найкращим варіантом розвитку подій.

«Я наполягаю на політичних та дипломатичних інструментах. Найкращою стратегією буде сісти за стіл переговорів. А найкращий підхід для Росії – зупинитись та заспокоїтись», – сказав Яценюк.

Арсеній Яценюк підкреслив, що влада України дотримується всіх міжнародних, багатосторонніх та двосторонніх зобов'язань, включно з Угодою про розміщення російського флоту на Чорному морі. Він закликав Росію виконувати взяті нею міжнародні та двосторонні зобов'язання.

Яценюк відзначив, що Росія може не зупинитись на сценарії відторгнення Криму.

«У них звичайно є і сценарій захоплення всієї України, включно зі столицею», – заявив Яценюк.

«Я думаю всі ви пам'ятаєте заяву Путіна, що найбільшої катастрофою 20-го сторіччя був розвал СРСР. Я скажу, що найбільшою катастрофою цього сторіччя було би відновлення СРСР», – заявив Яценюк.

У ході виступу прем'єр-міністр України також згадав свої попередників.
«Ми маємо справу із економічною кризою, яка є наслідком дикої корупції колишнього президента та уряду», – заявив Яценюк.

Він відзначив, що сподівається на успішне завершення переговорів із МВФ.

«Ми розуміємо, що програма МВФ це не солодка цукерочка, але з іншого боку моя країна конче потребує справжніх реформ. Нам треба стабілізувати економіку, перезавантажити фінансовий сектор та рухатись далі до економічного успіху та процвітання», – заявив Яценюк.

Яценюк також заявив про відновлення переговорів з ЄС щодо Асоціації та подякував американському народу та лідерам європейських країн за підтримку державного суверенітету України.

«Я переконаний, що наступного тижня Україна підпише політичну частину угоди про Асоціацію з ЄС і зробить серйозний крок до того, щоб стати важливою частиною ЄС», – заявив Яценюк.

За його словами, російська агресія стає на заваді запровадженню в Україні необхідних реформ.

«Новий український уряд готовий дати справжні зміни. Ми готові до імплементації реформ, але зробити це з російськими танками та солдатами на нашій землі – неможливо», – відзначив Яценюк.

Арсеній Яценюк також заявив, що звинувачення з боку Росії у тому, що в Україні активні неонацистські та фашистські угрупування є безпідставними.

«Ми – той уряд, який боротиметься з кожним, хто проголошує ідеї, які нагадують фашизм чи нацизм», – заявив Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк також заявив, що уряд України готовий до проведення виборів президента у раніше озвучену дату 25-го травня, і він особисто переконаний, що вибори пройдуть як заплановано.

Виступу в «Атлантичній Раді» передувала зустріч голови уряду України із президентом США Бараком Обамою.

Офіційна інтернет-сторінка голови уряду України нагадує, що у рамках робочого візиту Арсенія Яценюка до США 12-13 березня заплановано його зустрічі в Конгресі США, а також з керівництвом Міжнародного валютного фонду та Світового банку.

У четвер, 13 березня, Прем’єр-міністр України виступить на засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку, під час якого обговорюватиметься ситуація в Україні.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG