Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 00:13

Конституційний суд розглядає справу кримського референдуму


Конституційний суд почав сьогодні розгляд справи за конституційними поданнями щодо конституційності постанови Верховної ради Криму про проведення загальнокримського референдуму.

Справу розглядають у формі письмового слухання за поданнями виконувача обов’язків президента, голови Верховної Ради, а також уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Конституційний суд завершив дослідження матеріалів справи щодо конституційності цього референдуму у відкритій частині свого пленарного засідання і перейшов до закритої.

День і час офіційного оприлюднення рішення у справі повідомлять додатково, заявили в суді.

Минулого тижня Верховна рада Криму на закритому засіданні ухвалила рішення про приєднання півострова до Росії і призначила на 16 березня референдум про це, на який виносяться два альтернативі питання: «Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта Російської Федерації?» або «Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?». Позавчора Верховна рада Криму також ухвалила «декларацію про незалежність» півострова і вирішила, що голосування за першим варіантом, про «возз’єднання» з Росією, вважатиметься голосуванням на підтримку цієї «незалежності» з тим, щоб відразу втратити її і вступити до Росії.
XS
SM
MD
LG