Доступність посилання

ТОП новини

Рішення щодо Криму має бути політичним – делегація сенаторів США


Сенатор-республіканець Джон Маккейн
Україні сьогодні важливо переконатися в тому, що США стоять на її боці в конфлікті з Росією, який розгортається навколо Криму. На цьому наголошують американські сенатори, які відвідали з офіційним візитом Київ.

Сенатор-республіканець Джон Маккейн розповів на зустрічі з журналістами, що, хоч і побував за своє життя багато-де, не бачив нічого подібного до сьогоднішнього київського Майдану. Політик назвав майданівську землю «святою».

Водночас, він розповів, що делегація з восьми сенаторів обговорювала з представниками українського уряду безпекові загрози, які стоять перед Україною, зокрема скупчення російських військ вздовж її східного кордону. Обговорювали також перспективи надання Сполученими Штатами військово-технічної допомоги.

Сенатор Маккейн відзначив, що під дію санкцій, запроваджених США в зв’язку з подіями в Криму, підпадає широке коло осіб як в Україні, так і в Росії. У випадку України йдеться не лише про санкції щодо фізичних осіб, але і юридичних, тобто бізнес-компаній.

«В резолюції, яку ми ухвалили, даються не лише гарантії надання Україні значеної фінансової допомоги для подолання економічної кризи, але й передбачене запровадження санкцій проти осіб, відповідальних за насильство та порушення прав людини в Україні, а також проти осіб, які причетні до дестабілізації ситуації в Україні та порушення її суверенітету. Посадовці в Росії, відповідальні за великі корупційні оборудки, так само підпадають під дію санкцій, передбачених цим законодавством», – наголосив сенатор Джон Маккейн.

Сенатор-демократ Річард Дурбін, який представляє штат Іллінойс, де проживає велика українська громада, також відзначив важливість санкцій щодо політиків, відповідальних за агресію щодо України, і корупціонерів та відновлення співпраці України з МВФ.

«Подорож прем’єр-міністра Арсенія Яценюка до Вашингтона була успішною, він знає про наші зусилля з вирішення кризи. Для України це час для рішень. Її новий уряд зіткнувся з величезними викликами. Ми з Джоном Маккейном підтримали резолюцію, що передбачає не лише санкції щодо росіян, відповідальних за агресію проти України, а також і щодо тих, які причетні до клептократії, яка процвітає в російській владі», – сказав сенатор Річард Дурбін.

Сенатори наголосили на тому, що, на їхнє переконання, з кримської кризи існує лише один вихід – політичний і тільки політичний.

Вони відзначили, що гарантії підтримки територіальної цілісності України як без’ядерної держави, є вкрай важливими, адже в іншому разі такі держави, як Північна Корея чи Іран отримують додатковий стимул та підстави для розвитку своїх ядерних програм.
  • Зображення 16x9

    Жанна Безп’ятчук

    На Радіо Свобода з 2013 року. Вивчала політологію в Києво-Могилянській академії, закінчила магістратуру з європейських студій у коледжі Європи (Польща), навчалася журналістики в Данській школі журналістики та університеті Суонсі (Уельс, Велика Британія). До Радіо Свобода працювала журналістом в інтернет-виданні «ПіК України», кореспондентом і редактором у журналі «Тиждень».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG