Доступність посилання

ТОП новини

Аштон знову закликає Росію почати діалог з українською владою


Катрін Аштон
Катрін Аштон
Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Катрін Аштон закликає російське керівництво розпочати діалог з українською владою для деескалації ситуації.

«Я знову закликаю Росію зустрітися з українським керівництвом і розпочати діалог і намагатися вирішити ситуацію шляхом деескалації якнайшвидше. Жодних ознак цього ми поки що не бачимо», – заявила Аштон перед засіданням Ради ЄС із питань закордонних справ, яке відбудеться сьогодні у Брюсселі.

Як заявила верховний представник ЄС, не потрібно нагадувати, що проведення «референдуму» в Криму суперечить Конституції України та міжнародному праву.
Міністри закордонних справ країн Євросоюзу сьогодні в Брюсселі мають розглянути санкції проти Росії.

Тим часом, голова комісії Верховної Ради з організації «референдуму» Михайло Малишев в ефірі держтелерадіокомпанії «Крим» заявив, що за «возз’єднання» з Російською Федерацією на «референдумі» в Криму проголосували 96,6% жителів, які прийшли на виборчі дільниці.

Малишев повідомив, що вже опрацьовані 100% протоколів, ідеться про оперативні дані без урахування Севастополя.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, голосування в кримському регіоні України відбувалося з численними порушеннями. На «референдумі» вільно голосували громадяни Росії – для цього достатньо було продемонструвати паспорт Російської Федерації з кримською реєстрацією. Після закриття дільниць більшість українських і закордонних журналістів виставили за двері, і підрахунок голосів відбувався непублічно.
XS
SM
MD
LG