Доступність посилання

ТОП новини

«Я не хочу, щоб мого чоловіка називали зрадником» – дружина вояка з «Бельбека»


Український військовий в Сімферополі
Київ-Бельбек–Військовослужбовці заблокованого військового аеродрому «Бельбек» очікують від влади конкретних кроків щодо їх захисту. Вони не хочуть бути зрадниками. Якщо ж ситуація буде безвихідною, писатимуть рапорти на звільнення. Таку думку висловила Радіо Свобода дружина одного з військовослужбовців Ольга Сорокіна.

– Чи чули військовослужбовці «Бельбека» заяву першого віце-прем’єра Віталія Яреми про те, що «Крим залишається територією України й військовослужбовці залишаться у своїх частинах»?

– Вони знають про цю заяву. І до цієї заяви їхній командир Юлій Мамчур казав, що вони будуть стояти до кінця. Вони і будуть стояти до кінця, аж до застосування зброї. Я поговорила відверто зі своїм чоловіком, він вважає, що зброю з українських військових все одно першими ніхто застосовувати не буде. Тому що навіть думка про війну між українцями й росіянами не вкладається в голові. Якщо ж росіяни почнуть стріляти першими, не дай Бог, то, швидше за все, будуть чекати наказів з Києва.

– Чи чиниться тиск на родини військовослужбовців?

Про погрози я чула, а от про те, щоб на чиєсь рішення ці погрози вплинули,такого я точно не чула
– Мені особисто не дзвонили, але інші дружини військовослужбовців кажуть, що їм дзвонять. Вони не представляються і ми не знаємо, чи це так звана самооборона, чи це якісь російські військовослужбовці, чи це проросійські активісти, які поряд з нами живуть. Тобто, про погрози я чула, а от про те, щоб на чиєсь рішення ці погрози вплинули, такого я точно не чула. Налякати, звісно, налякають, але у будь-якому випадку це даремні дії.

– До якого рішення Ви особисто схиляєтеся?

– Я думаю, що треба триматися присяги, яку дали на вірність Україні. Якщо ж стане питання про те, щоб присягати Росії, писати рапорт. А складати присягу кримському уряду, як окремому суб’єкту, таке у мене навіть у голові не вкладається. Я, як дружина військовослужбовця, дуже боюсь того, що коли ситуація зміниться через кілька років, а вона зміниться, то мій чоловік може залишитися з тавром зрадника. Цього менше всього хотілося.

– Що треба військовослужбовцям «Бельбека»? Якої допомоги потребують? Чого чекають?

Окрім народу, який у них вірить, тепер нічого у них не залишилося
– Рішень. Якихось конкретних наказів. Ясності. Ви ж розумієте, що вони йдуть на службу і не знають, що їх там чекає. Командування наказів ніяких не дає, ні до яких кроків щодо їхнього захисту не вдається. Тому, окрім народу, який у них вірить, тепер нічого у них не залишилося.
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG