Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 22:28

Вибір Ріната Ахметова


Рінат Ахметов
Швейцарська прокуратура провела обшук в офісі компанії Ріната Ахметова DTEK Traiding у Женеві. Про це стало відомо зі шпальт недільної газети Швейцарії Sonntags Zeitung. Сам обшук проводився у рамках розслідування діяльності іншої вугільної компанії, зареєстрованої у Швейцарії – MAKO Traiding, що належить Олександру Януковичу. З нами на зв’язку наша колега Наталія Седлецька, автор проекту MapUkrainianPEP, що досліджує майно українських олігархів та політиків за кордоном.

Наталко, що по Вашому означає цей обшук для бізнес-імперії найбагатшої людини України Ріната Ахметова?

– Одразу скажу, що обшук швейцарського офісу Ахметова відбувся ще 27 лютого, утім у нас пройшов непомічено. У прес-службі холдингу ДТЕК підтвердили цю інформацію. Для самого Ахметова цей обшук означає те, що дався взнаки його надто тісний, нерозривний зв’язок з Віктором Януковичем та компаніями його сина. Справа в тому, що родина українського екс-президента потрапила в усі можливі списки санкцій заходу. Рахунки компаній сина президента були заморожені в декількох країнах, а у Швейцарії, де він був особливо активним, на Олександра Януковича є кримінальна справа, його підозрюють у відмиванні коштів в особливо великих розмірах. При цьому спонсор Януковича та його партії, олігарх Рінат Ахметов під ці санкції не потрапив, його немає у списках на замороження рахунків. Але це, як виявилось, не було обов’язковим – у Швейцарії його «зачепила» справа на самого Олександра Януковича. Швейцарські прокурори встановили, що обидва використовували одні й ті ж бізнес-структури за кордоном, так сказано у повідомленні. Хоча ці зв’язки українській пресі давно відомі. Ахметов та Янукович в різний час користувалися послугами одного й того ж керівного менеджера, а ще тієї самої компанії з оптимізації податків за кордоном.

Нещодавно інший олігарх Дмитро Фірташ був затриманий у Австрії в рамках кримінальної справи, його там звинуватили у хабарництві. Тепер обшуки в женевському офісі Ріната Ахметова. Як Ви вважаєте, чи це пов’язані процеси?

– Так, пов’язані загальною геополітичною ситуацією навколо України. Просто санкції стосовно режиму Януковича – це своєрідна відмашка для всіх правоохоронців західних країн, що все, більше не треба робити вигляд, що це поважні бізнесмени з України під протекторатом поважних політиків, з якими, хочеш не хочеш, треба будувати міжнародні відносини. Режим рухнув разом із його спонсорами. У випадку з Ахметовим – його зв’язок з родиною екс-президента простежується ще й юридично, та ще й через закордонні компанії. Це зелений коридор правоохоронцям Заходу, якщо ще й наша прокуратура підключиться.

Утім, я хотіла б наголосити на зовсім іншому аспекті переслідування Заходом українських олігархів. Багато хто покладав надію, що Рінат Ахметов своїм авторитетом зупинить свавілля так званих «російських туристів» на Донбасі, розмови про федералізацію. Засудить сепаратизм, закличе людей до єднання. Але він цього не робить – можливо, бо зрозумів, що намагання відбілитись на Заході не спрацювало, шлейф кримінального минулого нікуди не подівся, і йому залишається тільки одна дорога – туди ж, куди і Віктору Януковичу. Таким чином його вплив на регіон скоріш використають ті, хто хоче розділити Україну, а не ті, хто хоче вберегти її цілісність та неділимість.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG