Доступність посилання

ТОП новини

США і ЄС наклали санкції на російських посадовців і не визнають референдум в Криму


Президент Барак Обама висловив «непохитну» підтримку України. Він зробив це після декларації незалежності і кроків у напрямку об’єднання Криму з Російською Федерацією. Президент зробив заяву про це в понеділок у Білому домі. Він охарактеризував ряд санкцій щодо українських та російських посадовців, про які Білий дім повідомив дещо пізніше. Він підкреслив, що Вашингтон готовий накласти додаткові санкції, якщо необхідно, коли Росія вирішить загострити ситуацію.

Президент Обама сказав, що віце-президент Байден ще в понеділок відбуває до Європи для обміркування ситуації з лідерами НАТО. Натомість президент планує відвідати Європу наступного тижня.

Білий дім оголосив замороження активів 11 російських посадовців, пов’язаних з політичним просуванням незалежності Криму від України і можливої анексії Росією.

Повідомлення про це зроблено після подібних заходів з боку Європейського Союзу, який у понеділок вранці наклав торговельні санкції і заборону на подорожування 21 службовця з Росії та України.

Ці кроки було зроблено у відповідь на декларацію Криму про відокремлення від України і плани приєднатися до Росії. Кримський законодавчий орган проголосив незалежність півострова після референдуму в неділю, на якому нібито велика більшість виборців підтримала пропозицію про входження у склад Російської Федерації.

Крім реакції з боку США і Європейського Союзу також НАТО оприлюднило в понеділок заяву, в якій референдум названо «незаконним і нелегітимним». Як сказано, референдум порушує Конституцію України та міжнародне право, і додано, що обставини, за яких проведено референдум, були «дуже невідповідними і тому він неприйнятний».

Незважаючи на застереження з боку міжнародної громадськості, делегація кримських законодавців відбуває в понеділок до Москви для обговорення додаткових процедур, які необхідні для входження Криму до Російської Федерації.

Американські законодавці референдум в Криму вважають незаконним
Радощі проросійських мешканців Криму, феєрверки та впевнені заяви нового керівництва півострову не обманюють американських законодавців. Референдум – нелегітимний та фальшивий, говорять вони. І є лише інструментом політики Путіна в регіоні.

«Мене б дуже здивувало, якщо б це не було 70, 80 чи 90%, враховуючи, що росіяни припинили трансляцію усіх українських ЗМІ в регіоні», – каже сенатор США Кріс Мерфі.

Тепер у США дивляться на те, як Росія зреагує на результати референдуму.

«Якщо Росія вдаватиметься до кроків із захисту цього голосування, аби використати цей референдум для входження Криму до складу Росії, якщо Дума піде на кроки, які для цього необхідні, ми мусимо продемонструвати довгострокову стратегію відповіді на це. Не лише короткострокову. Так, це вдарить і по США. Але, якщо цього не зробити, то Путін продовжуватиме це робити. Він це вже зробив у Грузії. Тепер в Криму. І він це робитиме в інших місцях, якщо ми не продемонструємо довгострокову рішучіст», – каже сенатор Боб Коркер.

Але США готові діяти вже зараз, про що у понеділок заявив президент Барак Обама. Законодавці обіцяють зробити усе, що залежить від них.

«Сенат та Палата представників схвалить пакет допомоги та санкції. Я думаю, що існує багато шляхів, як ми могли б допомогти у спротиві. Я не переконаний, що ми вже на тій стадії, коли ми можемо постачати зброю. Але їм потрібно різноманітна військова допомога не на ураження, як от пайки, які ми вже можемо постачати. Також має сенс працювати з українцями щодо довготермінової допомоги, аби допомогти їм відбудувати їхню армію, яку президент Янукович руйнував останні три роки», – каже Мерфі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG