Доступність посилання

ТОП новини

Захід має бути готовий до війни між Україною і Росією (світова преса)


Впливові європейські видання попереджають, що «Захід має бути готовий до ескалації конфлікту в Україні, у разі введення Росією військ на схід і південь України». Газети також пишуть про загрозу нинішніх агресивних дій Кремля в Україні для всього світу, коли одна єдина держава йде напролом, силою, порушуючи всі міжнародні закони і європейську стабільність після Другої світової війни.

Лондонська Financial Times попереджає у своїй редакційній статті, що «Захід має бути готовий до ескалації конфлікту в Україні», коли Росія може у найближчі дні здійснити пряме вторгнення своїх збройних сил на сході України. Цим самим Росія готова, вперше за роки після Другої світової війни, порушити міжнародне право у царині недоторканності кордонів у Європі, вважає газета. «Він, Путін, може вирішити, що Україна, котра не бажає союзу з Росією, не повинна існувати надалі як держава», – мовиться у редакційному коментарі газети з Лондона. Британське видання також вважає, що Захід, США і ЄС мають бути послідовними і готовими дати сильну відповідь на агресивні дії Росії, включно з серйозними і дієвими санкціями проти режиму Путіна. Газета вважає, що Захід має нарощувати тиск на Росію до тієї межі, коли б Москва змушена була вивести свої війська з Криму та забрати їх від східних кордонів України.

Польська Gazeta Wyborcza цитує слова польського прем’єр-міністра Дональда Туска, коли він сказав журналістам у вівторок у Варшаві, що «євроатлантична спільнота не може відступити перед натиском Путіна і повинна виключити будь-які наміри погодження з відходом Криму до Росії чи втратою України, та має стримати Росію без розв’язання світового конфлікту».

Австрійська Die Presse інформує, що про санкції проти Росії оголосила Японія, яка виступає проти «великого фарсу, розіграного Путіним у Криму». Тут же австрійське видання зауважує, що президент США Барак Обама попереджає Кремль щодо нарощування санкцій Заходу у разі відмови Росії відступити з Криму та з України. Газета також звертає увагу на те, що Білий дім все ще сподівається на дипломатичне вирішення української кризи.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG