Доступність посилання

25 Червень 2017, Київ 23:59
Новини | Міжнародні

ОБСЄ: країни-члени не мають зміцнювати безпеку за рахунок інших


Дії Росії стосовно статусу Криму є порушенням її основних зобов’язань перед Організацією з безпеки і співпраці в Європі і несумісні з міжнародним правом, заявив у вівторок міністр закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркгальтер, який зараз головує в ОБСЄ.

Ці односторонні дії також суперечать Хельсінкському Заключному актові ОБСЄ про європейську безпеку, додав він.

Країни-члени ОБСЄ зобов’язалися на такі умови безпеки, за яких усі вони рівні, і жодна з них не має зміцнювати свою безпеку за рахунок інших держав, наголосив Буркгальтер.

Але, додав він, ці події не мають означати кінець дипломатії в намаганні покласти край кризі. «Відвертий і чесний діалог та цілеспрямовані зусилля для «наведення мостів» зараз іще важливіші, ніж будь-коли», – заявив голова ОБСЄ.

За повідомленнями, у вівторок делегація Росії не дала згоди на призначення місії ОБСЄ в Україні, пославшись на необхідність отримати додаткові інструкції з Москви.

У вівторок у Москві президент Росії Володимир Путін підписав із фактичними сепаратистськими керівниками української автономії угоду про вступ Криму й Севастополя до складу Росії за результатами незаконно проведеного там референдуму про це. Він також попросив парламент Росії затвердити цю анексію частини території України. Москва стверджує, ніби її вторгнення до України і анексія Криму «відповідають міжнародному праву». Більша частина світової спільноти наголошує, що дії Москви грубо порушують самі засади міжнародного права.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG