Доступність посилання

ТОП новини

Посольство США: дії свободівців в НТКУ – не патріотизм, а бандитська тактика


Дії представників партії «Свобода» щодо керівника Національної телекомпанії України не є проявом патріотизму, натомість нагадують про бандитську тактику, яку раніше застосовував режим колишнього президента Віктора Януковича, заявило сьогодні посольство США в Києві.

Як вважає диппредставництво, «такій поведінці не місце в Україні, яка віддана справі захисту демократії, громадянських і особистих свобод, зокрема, свободи преси».

Посольство засудило грубе залякування і фізичні напади, які вчинили вчора члени «Свободи» проти т. в. о. генерального директора НТКУ Олександра Пантелеймонова, і привітало заяви прем’єр-міністра і міністра внутрішніх справ, які засудили цю поведінку як неприйнятну. Крім того, посольство закликає ВО «Свобода» накласти дисциплінарне стягнення на Ігоря Мірошниченка та інших членів партії, які брали участь у цьому інциденті, і піти на повну співпрацю у слідстві в цій справі, мовиться у заяві.

При цьому посольство наголосило, що за останні місяці позитивно висловлювалося про «продуктивну, дійсно ключову роль, яку ВО «Свобода» відігравала під час протестів Майдану і під час мирного переходу до нового прозорішого уряду». «Ми вітаємо неодноразові заяви лідера «Свободи» Олега Тягнибока про його прихильність до створення сучасної, європейської і демократичної політичної партії. Це особливо важливо зараз, коли «Свобода» має представників в уряді. Тим не менше, цей інцидент неприйнятний у сучасному демократичному суспільстві», – заявило посольство. «Ми сподіваємось, що всі українці захищатимуть й поважатимуть не лише свої демократичні права і свободи, а також права і свободи інших людей».

Вчора народні депутати від ВО «Свобода», серед яких були, зокрема, Ігор Мірошниченко, Богдан Бенюк та Андрій Іллєнко, із застосуванням сили змусили виконувача обов’язків президента Національної телекомпанії України Олександра Пантелеймонова написати заяву про звільнення. В. о. генерального прокурора Олег Махніцький пообіцяв провести об’єктивне розслідування цього інциденту.
XS
SM
MD
LG