Доступність посилання

ТОП новини

ДЕЗА ДНЯ, 19 березня. Сімферополь лякають «бойовиками «Правого сектору»


У вбивстві у Сімферополі винні «вихідці з Західної України», а командувач українського флоту «втік» під час штурму штабу «мирними севастопольцями» – російське телебачення і далі дезінформує щодо подій на півострові. Телеканали навіть ігнорують позицію сепаратистських виконавчих органів у Криму.

Смерть українського військового у Сімферополі на російському телеканалі LifeNews витлумачили по-своєму. Точніше, там її проігнорували. За версією LifeNews, у кримській столиці вбили… представника місцевої «самооборони». Причому глядачів переконують, що зробили це «бойовики із Західної України».

«Стрілянина була. Це була провокація. Сюди, до військової частини приїхали кілька людей із Західної України, як кажуть, провокатори, імовірно, з «Правого сектору», – розповів російський кореспондент.

Український військовий загинув під час штурму української частини озброєними людьми в російській формі. «Прапорщик Сергій Какурін перебував на спостережній вежі автопарку військової частини. За офіційним повідомленням, його було вбито прямим влученням в область серця», – ось як події описував в ефірі Радіо Свобода наш кореспондент.

Тим часом версія російського телебачення розходиться навіть із даними з сайту «Міністерства внутрішніх справ Республіки Крим». Там кажуть про вбивство двох людей – українського військового і «самооборонівця». І це вбивство нібито скоїв невідомий провокатор, тактика якого «схожа на дії, до яких вдалися під час масових заворушень на Майдані у Києві, коли одночасно обстрілювали і міліціонерів, і демонстрантів».

У Росії Гайдукові приписали втечу

Ще одна тема для спекуляцій у російських засобах інформації – останні події у штабі Військово-морських сил України у Севастополі і зникнення українського командувача Сергія Гайдука.

Цього ранку на територію штабу увірвалися проросійські мітингувальники, які вимагали від командування звільнити територію. У Мінобороні підтвердили, що Сергія Гайдука вивели з території штабу у невідомому напрямку, де він нині, намагаються з’ясувати. Російське агентство РІА «Новости», пишучи про ці події, стверджує, нібито командувач російського флоту, який прибув до штабу, «не зміг розшукати» українського колегу.

А вже згаданий російський канал LifeNews взагалі передав, нібито Сергій Гайдук втік. «Командувач українського флоту, контр-адмірал Сергій Гайдук щойно залишив військову частину у супроводі групи офіцерів», – переказала свою версію кореспондентка.

Окрім того, у сюжеті мовиться, що штурм штабу почався після того, як українські військові… почали кидати каміння у «мирних севастопольців». Російське телебачення також передало, що мітингувальники, яких підтримувала кримська «самооборона» і так звані козаки, дозволили українським військовим «безперешкодно» залишити територію штабу. Водночас, за деякими даними, у штабі донині заблоковані кілька українських військових.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG