Доступність посилання

ТОП новини

Справа Фірташа – зброя проти Путіна


Інформаційні агентства повідомляють, що український бізнесмен, імовірний учасник кремлівський газових схем, Дмитро Фірташ, буде й надалі залишатися під арештом поліції Відня до п’ятниці чи понеділка (його затримали у столиці Австрії минулого тижня, 12 березня, на вимогу ФБР США і суду Чикаго для екстрадиції до Сполучених Штатів). Суд Відня також повідомляє, що поки що не розглядав питання про екстрадицію Фірташа до США, а чекає на заставу у 125 мільйонів євро для звільнення українського бізнесмена з-під арешту за умови, що він не залишатиме території Австрії до рішення суду про його екстрадицію до Америки. Експерти кажуть, що справа Фірташа може стати сильною зброєю Заходу проти Путіна, з газовим бізнесом якого пов’язують й українського олігарха.

Як повідомляє французьке AFP, адвокат заарештованого у Відні минулого тижня Дмитра Фірташа повідомив, що його підопічний буде під вартою, щонайменше до п’ятниці, а може й до понеділка. Причина утримання під вартою полягає в тому, як кажуть у суді та повторюють адвокати Фірташа, суддя очікує від затриманого заставу у рекордну для Австрії суму в 125 мільйонів євро. Суддя віденського суду Крістіна Зальцборн сказала у вівторок журналістам, що суд ще не вирішував питання екстрадиції Фірташа, а чекає від нього застави про звільнення з-під варти до часу остаточного рішення щодо вимоги США про його видачу.

ЗМІ вже повідомляли, що арешт Фірташа на вимогу ФБР США може бути пов’язаний з його ймовірним зв’язком із головою російської мафії Семеном Могилевичем, якого у США підозрюють у низці важких кримінальних злочинів, він переховується у Москві. Хоча адвокат Могилевича Олександр Погонченков каже, що у завершеній вже «справі Семена Шнайдера (Могилевича)» прізвище Фірташа не згадується взагалі.

Сама ж вимога з боку ФБР США щодо екстрадиції Фірташа до Америки містить загальні формулювання: підозри у причетності до організації злочинного угруповання та в корупції.

Фірташ є одним із фінансових гаманців Путіна – експерт

Сам Фірташ заявив у вівторок, що Вашингтон вимагає його видачі «з політичних мотивів» та назвав дії США «несправедливими».

Московський експерт Радіо Свобода Андрій Піонтковський вважає Дмитра Фірташа одним із гаманців Путіна і називає арешт українського олігарха сильним ударом Заходу по Путіну.

Він знає все про Путіна і про «Газпром». Так само можна заарештувати Романа Абрамовича і Геннадія Тимченка. Це головні гаманці Путіна!
Андрій Піонтковський
«Арешт Фірташа – це поки що єдиний серйозний крок Заходу проти Путіна. Він знає все про Путіна і про «Газпром». Фірташ заарештований за звинуваченням у організації злочинного угруповання. Так само можна заарештувати Романа Абрамовича і Геннадія Тимченка. Це головні гаманці Путіна!» – зазначає Піонтковський.

Він вважає, що зізнання Фірташа перед американським судом покажуть світові справжню суть Путіна, те, що він злодій.

Фірташ заглиблений у найбільш інтимні деталі газових проектів Кремля. Це стосується не лише Путіна, а й Тимошенко, звичайно
Дмитро Фірташ
Московський експерт зазначає, що Фірташ посвячений у найглибші деталі газового бізнесу Путіна. «Фірташ заглиблений у найбільш інтимні деталі газових проектів Кремля. До речі, це стосується не лише Путіна, а й Юлії Тимошенко, звичайно. Й одкровення Фірташа будуть дуже неприємні для Путіна. За твердими оцінками експертів, Путіну особисто належить 4,5 відсотка акцій «Газпрому», – зауважує експерт.

Піонтоковський також звертає увагу на те, що Фірташа захищає в Австрії колишній міністр юстиції цієї країни Дітер Бемдорфер, котрий належить до право-радикальної австрійської партії «Свобода», представник якої був запрошений Москвою на так званий «референдум» у Криму 16 березня.

Суд щодо Фірташа може тривати в Австрії довго

Американські прокурори з Чикаго, де Фірташ має постати перед судом США, просять негайно видати підозрюваного з метою доведення його вини. Про це вони вже заявили у Відні, повідомляє Reuters.

Експерти також не виключають, що Фірташ був одним із учасників кримського сценарію Путіна, хоча у переліку санкцій Заходу він поки що не фігурує.

ЗМІ Австрії повідомляють, що суд стосовно екстрадиції Дмитра Фірташа до США може тривати у Відні чимало тижнів.

Оточення самого українського олігарха називає його арешт «випадковістю» та «непорозумінням» і сподівається, що той швидко вийде на волю.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG