Доступність посилання

ТОП новини

Рада безпеки ООН: «злодій може вкрасти майно, але це не дає йому права власності»


Рада безпеки ООН знову розглядала сьогодні становище в Україні на відкритому засіданні, яке почалося з доповідей чільних представників ООН після їхніх відвідин України. Зокрема, заступник генерального секретаря ООН Ян Еліассон повідомляв про захоплення у Криму українських військових частин і попереджав, що криза навколо Криму становить загрозу для самої Ради безпеки і загалом для ООН. А помічник генсекретаря з питань прав людини Іван Шимонович, якого не пустили до Криму, серед іншого, повідомляв, що в решті Україні не існує поширеного й системного переслідування національних меншин, про яке твердить Росія.

На засіданні сторони висловили вже звичні позиції: більшість промовців різко засуджувала Росію через анексію Криму; Китай висловився обтічно, але підтримки Росії не висловив. Серед помітних виступів були слова представниці США Саманти Павер із приводу анексії Росією українського Криму, що «злодій може вкрасти майно, але це не дає йому права власності на нього», чи представника Франції Жерара Аро, який нагадав, що ООН створили для того, щоб «уникнути таких спектаклів», яким був «референдум» у Криму.

Посол України Юрій Сергеєв наголошував, що порушення прав людини в Україні, про яке твердить Росія, відбувається якраз на території Криму, нині повністю підконтрольного військам Росії. Він висловив занепокоєння безпекою українців, кримських татар, караїмів чи представників інших національностей у Криму, які не підтримали кримський «референдум».

Представник Росії Віталій Чуркін, зі свого боку, критикував доповіді представників ООН, заявляв про «історичну подію – возз’єднання Криму з Росією» чи кілька разів стверджував, ніби у Криму взагалі не було штурму української військової частини, в перебігу якого вчора вбили українського військового.

Як і попередні, засідання закінчилося без ніяких рішень.
XS
SM
MD
LG