Доступність посилання

ТОП новини
25 лютого 2021, Київ 02:02

Керрі піддав критиці «націоналістичний запал» в Росії


Джон Керрі, державний секретар США
На тлі виступу перед парламентом президента Володимира Путіна державний секретар США Джон Керрі піддав критиці те, що він назвав «націоналістичним запалом» в Росії.

Голова американської дипломатії також порівняв ситуацію в Росії зі ситуацією напередодні Другої світової війни в Німеччині.

Виступаючи перед групою студентів в Державному департаменті у вівторок Керрі заявив, що вторгнення Росії в Східну Україну буде «кричущим кроком» для Росії, де так багато поставлено на карту.

«Сподіваюся, до цього не дійде», – додав він.

Він провів аналогію між кризою в Криму і ситуацією напередодні Другої світової війни. «Сьогоднішня ситуація вже дуже серйозна, якщо ви нагнітаєте націоналістичні пристрасті, які можуть мати дуже небезпечні наслідки», – заявив він.

«Вам потрібно повернутися і перечитати історію подій, що призвели до Другої світової війни, і того запалу, який став наслідком подібних націоналістичних настроїв», – додав він.

У своєму зверненні до членів російського парламенту, президент Путін нагадав про багатовікові зв'язки Росії і Криму, після чого підписав договір про включення українського півострова до складу Росії.

Керрі також послався на втручання Радянського Союзу у справи Чехословаччини і Польщі. «У ряді складних історичних подій, таких як події в Чехословаччині в 1968 році, як пояснення вторгнення в країну було висунуто тезу захисту її мешканців, – сказав він. – Запитайте у поляків, як вони себе почували під «захистом» всі ці роки».

Після виступу Путіна міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у телефонній розмові з Керрі заявив, що санкції Заходу у зв'язку із суперечками навколо Криму «неприйнятні».

Мешканці (Криму) демократичним шляхом, згідно з міжнародним правом та Статутом ООН зробили свій вибір, який Росія приймає і поважає. Введені ж США і Євросоюзом санкції абсолютно неприйнятні і без наслідків не залишаться», – йдеться в повідомленні російського МЗС.

Керрі знову озвучив позицію Вашингтона, що референдум в Криму і взяття півострова під російський контроль «незаконні» і «неприйнятні» дії, – повідомила представник Держдепартаменту Джен Сакі.

«Ми їх не приймаємо, і за цим підуть нові відповідні заходи, – заявила вона на щоденному брифінгу. – Ми готуємо додаткові санкції і поки що розглядаємо всі варіанти».

Дивитись коментарі (5)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG