Доступність посилання

ТОП новини

В Україні почала роботу місія ОБСЄ зі спостереження за виборами


Тана де Дзулуета
Тана де Дзулуета
Сьогодні у Києві Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ офіційно відкрило місію зі спостереженням за достроковими президентськими виборами в Україні. У Києві працюватимуть 18 експертів, які прибули вчора. А наступного тижня до України прибудуть ще 100 фахівців, які працюватимуть на території всієї України. Це так звана «довготривала місія», повідомила голова спостережної місії Тана де Дзулуета.

Ще 900 спостерігачів від БДІПЛ мають прибути в Україну для відстеження процесу виборів у день голосування 25 травня, повідомила голова спостережної місії.

«Місія оцінюватиме весь виборчий процес – чи він відповідає міжнародним стандартам демократичних виборів і законодавству України. Спостерігачі проаналізують законодавчу базу, її виконання, роботу органів влади, які відповідають за виборчий процес, процес висвітлення кампанії у ЗМІ і розв’язання виборчих спорів», – пояснила Тана де Дзулуета.

Вона також повідомила, що спостерігачі ОБСЄ планують працювати в усіх регіонах України, включно з Кримом. У разі проведення другого туру президентських виборів довготривала місія спостереження від ОБСЄ працюватиме до того часу, поки Центрвиборчком оголосить ім’я президента України.

Місія спостерігачів від ОБСЄ / БДІПЛ запрошена в Україну Міністерством закордонних справ.
XS
SM
MD
LG