Доступність посилання

ТОП новини
03 березня 2021, Київ 05:12

Рада ухвалила за основу закон про права громадян на тимчасово окупованій території


Верховна Рада України почала роботу над законом про встановлення особливого правового режиму на тимчасово окупованій території і врегулювання прав і свобод громадян на цій території. За ухвалення відповідного законопроекту за основу проголосували 276 депутатів при мінімально необхідних 226.

Цим документом парламент має намір визнати тимчасово окупованою територію Криму й Севастополь, внутрішні води і територіальне море, підводний простір у межах моря й повітряний простір над цією територією.

Парламент має намір відповідно до норм міжнародного права покласти на Росію відповідальність за порушення визначених Конституцією й законами України прав людини на окупованій території, за охорону культурної спадщини й відшкодування заподіяної матеріальних і моральних збитків.

Також парламент має намір заборонити діяльність органів, створених або обраних у порядку, що суперечить Конституції та законам України, а їхні рішення визнати незаконними.

Спікер Верховної Ради Олександр Турчинов заявив, що до другого читання законопроект готуватимуть за спрощеною процедурою. До нього мають внести правки і пропозиції, що прозвучали від депутатів на сьогоднішньому засіданні.

Після цього він закрив засідання парламенту. Верховна Рада продовжить свою роботу у вівторок, 25 березня, о 10:00. До того часу депутати працюють у комітетах.

За словами Турчинова, завтра о 12:00 відбудеться зустріч керівників фракцій, депутатських груп і голів комітетів із представниками економічного блоку Кабінету міністрів.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG