Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк обіцяє гідну відповідь у разі нових спроб Росії захоплювати Україну


Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив сьогодні, що хоче офіційно попередити Росію: «спроба захоплення України, переходу кордону російськими військами, анексія східних чи будь-яких інших областей України отримає рішучу реакцію української держави». «Ми дамо гідну відповідь, в тому числі й військову», – сказав Яценюк, перебуваючи у Брюсселі.

За його словами, як голова уряду він сповідував і сповідує виключно мирний шлях врегулювання конфлікту, але попереджає: «Ми будемо захищати свою землю, і Росія повинна це знати».

Нинішня ситуація – це не двостороння проблема відносин між Україною та Росією, заявив Яценюк: «Росія знищує міжнародне право і підірвала програму нерозповсюдження ядерної зброї. Росія вчинила ніщо інше, як озброєне пограбування сусідньої незалежної країни. І тут весь світ, і Захід у тому числі, повинен дати адекватну відповідь».

За словами голови уряду, які наводить прес-служба Кабінету міністрів, така адекватна відповідь «повинна зупинити будь-яку країну, в тому числі й Росію, від права застосування сили до сусіда, який не має такої чисельної армії».

«Усім треба усвідомити, що ми маємо платити за мир і стабільність у світі. Є два види плати – або списки вбитих, або євро чи долари. Краще заплатити євро чи долари, аніж оплакувати тисячі людей, які можуть загинути в цій смертельній війні», – заявив Яценюк, закликаючи світ до санкцій проти Росії, які певною мірою відіб’ються й на тих, хто їх застосує.

«Сподіваюсь, що наші європейські партнери розуміють це. Щоб потім не було надто пізно застосовувати інший вид санкцій», – наголосив Арсеній Яценюк.

Він перебував у Брюсселі для участі у з’їзді Європейської народної партії – загальноєвропейського об’єднання правоцентристських проєвропейських партій, у якому його партія «Батьківщина» є спостерігачем.

Сьогодні і завтра Європейський союз розглядає запровадження нових санкцій щодо Росії через анексію нею українського Криму.
XS
SM
MD
LG