Доступність посилання

ТОП новини

Австрія: Фірташа звільняють із-під варти під заставу у 125 мільйонів


Віктор Янукович і Дмитро Фірташ відкривають підприємство «Кримський титан» у місті Армянську у Криму, фото 27 квітня 2012 року
Віктор Янукович і Дмитро Фірташ відкривають підприємство «Кримський титан» у місті Армянську у Криму, фото 27 квітня 2012 року
Вищий земельний суд Відня в Австрії ухвалив сьогодні звільнити з-під варти затриманого там українського мільярдера Дмитра Фірташа під внесену заставу на суму у 125 мільйонів євро і зобов’язання не залишати території Австрії на час розгляду справи про його екстрадицію до США, повідомили в суді.

Кошти на суму застави були переказані раніше, але Фірташ лишався під вартою, доки Федеральне кримінальне бюро Австрії перевіряло легальність походження цих коштів, що є рекордною для Австрії сумою застави.

Дмитро Фірташ перебував у Відні під екстрадиційним арештом. Його затримали там 12 березня за ордером на арешт, виданим судом у Чикаго у США на запит Федерального бюро розслідувань. У США, які домагаються екстрадиції Фірташа, заявляють, що запит на його затримання не пов’язаний із останніми подіями в Україні. За повідомленнями, йдеться про справу за звинуваченнями в організації злочинного угруповання і корупції, яку ФБР розслідує ще від 2006 року.

Як пише з цього приводу австрійська преса, Дмитро Фірташ був близьким до колишнього президента України Віктора Януковича, якого примусили втікати з України народні протести, що тривали в Києві на Євромайдані з кінця листопада 2013 до кінця лютого 2014 року.
XS
SM
MD
LG