Доступність посилання

ТОП новини

В Іраку вбили керівника багдадського бюро Радіо Свобода


Військовослужбовець президентської гвардії Іраку вбив у суботу, 22 березня, у Багдаді керівника багдадського бюро іракської служби Радіо Свобода/Радіо Вільний Ірак доктора Мохаммеда Бдейві Овейда аш-Шаммарі, коли той прямував до своєї редакції.

Про це повідомили співробітники Радіо Вільний Ірак. Офіс редакції розташовується неподалік президентського палацу, який охороняє спеціальний підрозділ президентської гвардії, сформований з курдського ополчення «пешмерга».

Зі слів свідків, опитаних журналістами, вдалося з’ясувати, що в Мохаммеда Бдейві вистрелили, коли він намагався проїхати через контрольно-пропускний пункт. У цей же час назовні з території, яка охороняється, намагалася виїхати військова машина. Між директором бюро Радіо Вільний Ірак та військовими, які перебували всередині цієї машини, зав’язалася суперечка щодо проїзду через КПП. Після цього військові вийшли, згодом пролунав постріл.

Аш-Шаммарі працював журналістом від 1993 року, долучився до колективу Радіо Свобода в 2006 році, у 2012-му його призначили шефом багдадського бюро іракської служби. Як журналіст відомий під псевдонімом Хасан Рашид.

У нього залишилися дружина та троє дітей.

Загибель Мохаммеда Бдейві розслідуватиме столична поліція та оперативне командування Багдада.
XS
SM
MD
LG