Доступність посилання

ТОП новини

Хто може стати новим лідером Східної України? (Огляд преси)


Київ – З легкої руки Арсенія Яценюка члени нового уряду стали називатися «політичними самогубцями». Як видається прем’єру, вони повинні будуть ухвалювати непопулярні рішення і в зв’язку з цим на довгий час піти з політичної арени. Однак сумнівно, що самі новопризначенці відміряють собі час політичного життя на піку кар’єри трьома або шістьма місяцями. Як припускає автор статті в тижневика «Коментарі», напевно, кожен розраховує затриматися довше, вважаючи, що користь від ефективних реформ переважить негатив непопулярних рішень. Журналісті аналізують, наскільки нові-старі гвинтики в механізмі влади відповідають масштабам поставлених перед ними завдань.

Хто з політиків може стати новим лідером Східної України після втечі Віктора Януковича? Про це розмірковує тижневик «Кореспондент». Видання пише, що адекватної заміни Януковичу немає, однак журналісти проаналізувати сильні й слабкі сторони найрейтинговіших активістів Партії регіонів, які можуть претендувати на лідерство Сходу. Найбільше шансів у Сергія Тігіпка. До його переваг газетярі відносять упізнаваність і успішність як бізнесмена, а також походження з Дніпропетровщини. Однак він вважається несамостійним політиком і кілька разів змінював політичні табори. Про інших кандидатів, серед яких Михайло Добкін, Рінат Ахметов, Олександр Єфремов та Нестор Шуфрич, йдеться в статті «Зметикувати на трьох».

Стрімка анексія Криму і насильство проти українських військових на півострові неминуче змушують засумніватися в ефективності управління «цивільної влади», наголошує тижневик «Коментарі». Однак, як зауважує видання, військові при владі можуть стати провідниками модернізації, але рано чи пізно перетворюються на гальмо розвитку. Про це йдеться в статті «Чи загрожує Україні військовий переворот?».

У протидії російській агресії головну роль повинна відігравати сама Україна. Лише тоді стане реальною допомога інших держав, переконує «Український тиждень». Ігнорування рушійних мотивів політики Росії та нерозуміння її геополітичних цілей – ось головні причини безвідповідальності української влади у питаннях безпеки та безпорадності Заходу в протидії російській експансії. Видання наголошує, що задля світової безпеки не можна допустити виникнення російської неоімперії, яка буде агресивним тоталітарним утворенням, вороже налаштованим до європейських цивілізаційних цінностей та фундаментальних прав людини. Як це зробити, тижневик розповідає у статті «Агресія Росії: генеза, мета, способи протидії та правові наслідки».

Арешт Дмитра Фірташа в Австрії ненадовго навіть затьмарив новини з кримського фронту. Як пише тижневик «Вісті. Репортер», цінність українського олігарха для ФБР, на запит якого він і був затриманий, поки до кінця не зрозуміла. Однак очевидно, що українські бізнес-еліти очікує розкол і важкий вибір між безумовною лояльністю київської влади і спокійним життям на умовах Москви. Але є й третій варіант. Про нього йдеться в статті «Фірташ: по кому дзвонить австрійський дзвін, або Компромат на оточення Путіна, помста Тимошенко або переділ власності».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG