Доступність посилання

ТОП новини

У Харкові й Одесі мітингують за федералізацію і за Януковича


У Харкові в неділю відбулися мітинг і демонстрація проросійських сил, які вимагали місцевого референдуму щодо федерального устрою України. Серед вимог демонстрантів були й заклики до колишнього президента Віктора Януковича повернутися, «допомогти» чи «навести лад в Україні», а також заклики до єднання з Росією й до героїзації ліквідованого спецпідрозділу «Беркут», повідомляють агентства.

Після противладного мітингу біля пам’ятника Леніну частина демонстрантів пішла маршем до будівель органів влади, інша частина до генеральних консульств Росії і Польщі.

За повідомленнями, загалом в акціях узяли участь понад 3 тисячі людей.

Тим часом біля пам’ятника Шевченкові акцію за єдність України провели євромайданівці і їхні прихильники. Після попереджень про можливі провокації і пропозицій узагалі скасувати цю акцію на неї врешті вийшли, як повідомляють, трохи більше як 500 людей.

Проросійський мітинг і похід провели в неділю і в Одесі. Там теж лунали заклики до Віктора Януковича повернутися, а також до нього і до президента Росії Володимира Путіна «навести лад» в Україні. Дехто з учасників цієї акції називав «сепаратистами» владу України в Києві. В акції взяли участь, за різними підрахунками, від 1,5 до понад 3 тисяч людей.
XS
SM
MD
LG