Доступність посилання

ТОП новини

Британія закликає остаточно скасувати саміт «Групи восьми» в Росії


Дейвід Камерон у Гаазі, 24 березня 2014 року
Дейвід Камерон у Гаазі, 24 березня 2014 року
Прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон заявив сьогодні, що «Група семи» промислово розвинених держав повинна чітко дати знати: її саміту з Росією в форматі «Групи восьми», що мав відбутися цього року в російському Сочі, не буде.

«Це абсолютно ясно», – сказав він на британському телебаченні перед зустріччю «Групи семи» в нідерландській Гаазі, що має на меті розглянути реакцію країн-учасниць групи на дії Росії щодо України. Припускають, що на цій зустрічі Росію можуть узагалі виключити з «Групи восьми» через її воєнне вторгнення до українського Криму й анексію півострова.

Крім того, сказав Камерон, повідомлення про масову концентрацію російських військ недалеко від східних кордонів України викликають велике занепокоєння. За його словами, необхідно дати російському урядові і президентові Володимиру Путіну чіткий сигнал, що подальше вторгнення до України цілковито неприйнятне і спричинить нові санкції з боку ЄС, США й інших країн.

Раніше сім країн-учасниць «Групи восьми», виступаючи в попередньому форматі «сімки», зупинили підготовку до проведення саміту в Сочі, але формально його ще не скасовували остаточно.
XS
SM
MD
LG