Доступність посилання

ТОП новини

Пайфер: Захід може перекрити Росії все міжнародне кредитування


Стівен Пайфер
Захід не готовий воювати за Україну, але готовий застосувати проти Росії найжорсткіші економічні санкції. Так вважає колишній посол США в Україні, а нині експерт Інституту Брукінгса Стівен Пайфер. В інтерв‘ю Голосу Америки Пайфер заявив, що економічні санкції починають діяти вже тоді, коли про них лише говорять.

«Я не думаю, що Вашингтон та Брюссель вже ухвалили рішення щодо розв’язання повномасштабної фінансової війни проти Росії. Але певною мірою ця війна вже почалася. Фінансові ринки нервуються через погрози і невизначеність перспективи. Ми вже бачимо повідомлення з Москви про відтік капіталів. Десять днів тому Ґолдман Сакс знизив свій прогноз щодо зростання економіки Росії з 3-х до 1-го відсотка. Російським компаніям стало значно важче шукати фінансування. І це навіть до початку санкцій», - каже експерт.
Я не думаю, що Вашингтон та Брюссель уже ухвалили рішення щодо розв’язання повномасштабної фінансової війни проти Росії. Але певною мірою ця війна вже почалася
Стівен Пайфер

Президент США двома указами ввів персональні санкції проти понад двох десятків українських та російських чиновників та наближених до Володимира Путіна осіб. Наступні в черзі санкції проти цілих секторів російської економіки.

«Судячи з розмов, чиновники у Вашингтоні вірять, що не так важко заморозити все міжнародне кредитування російським підприємствам. Це один з прикладів секторальних санкцій, до яких вони можуть вдатися», - говорить Стівен Пайфер.
А от щодо військової допомоги, то тут Пайфер радить українцям не мати невиправданих сподівань:
Не так важко заморозити все міжнародне кредитування російським підприємствам. Це один з прикладів секторальних санкцій, до яких вони можуть вдатися
Стівен Пайфер
«На Заході мало ентузіазму щодо військової допомоги. І це було чітко донесено до Києва. Ми не хочемо, щоб українські високопосадовці ухвалювали рішення, базуючись на хибних сподіваннях щодо військової підтримки Заходу. Мені здається, що в 2008-му році президент Саакашвілі через невиправдані сподівання зробив кілька помилкових кроків у конфлікті з Росією щодо Абхазії та Північної Осетії. Я не передбачаю, щоб НАТО підключилося на цьому етапі для захисту України. Але якщо відбудеться подальша агресія Росії на Сході України, то я очікую, що або НАТО або окремі члени НАТО будуть шукати шляхи постачання зброї Україні».

За словами Пайфера, незважаючи на те, який наслідок матимуть санкції на поведінку Володимира Путіна, їх треба застосувати хоча б для того, аби продемонструвати, що подібні кроки – агресія проти України – не прийнятні в 21-му столітті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG