Доступність посилання

ТОП новини

Нацрада просить зупинити ретрансляцію російських телеканалів через розпалювання ворожнечі


Національна рада з питань телебачення і радіомовлення просить суд «законодавчо обмежити» поширення у кабельних мережах України російськими телеканалами «маніпулятивної інформації», спрямованої на розпалювання ворожнечі між народами України і Росії, загострення стосунків між ними, приниження національної гідності українців. Про суть позову до компанії-дистриб’ютора російських каналів ТОВ «Торсат» повідомив голова Нацради Володимир Манжосов.

За його словами, сьогодні до 17:00 на території України має бути зупинена ретрансляція російських телеканалів: «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР – Планета», «Россия-24», «НТВ-Мир». Окремі програми цих каналів не відповідають нормам законодавства України і Європейської конвенції про транскордонне телебачення, наголосив Манжосов, коментуючи ухвалене напередодні рішення Окружного адміністративного суду щодо зупинення ретрансляції цих каналів.

«Ухвала суду підлягає негайному виконанню, оскарження ухвали не зупиняє її виконання, не перешкоджає розгляду справи. Таким чином, суть цієї ухвали зрозуміла: вона з сьогоднішнього дня забороняє ретрансляцію у кабельних мережах України чотирьох телеканалів Росії, про які йде мова», – наголосив Манжосов.

У разі невиконання судового рішення компанії, які продовжуватимуть ретранслювати російські державні телеканали, нестимуть кримінальну відповідальність, наголосили члени Нацради.

Водночас вони визнали, що за умов діяльності в Україні так званих «піратських» дистриб’юторів та операторів кабельних мережах повністю зупинити ретрансляцію російських каналів наразі неможливо. Тож Нацрада готова співпрацювати з правоохоронними органами, громадськістю для виявлення таких операторів і припинення їхньої протизаконної діяльності на місцях, наголосив Манжосов.

Вчора заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар повідомила, що Київський окружний адміністративний суд вирішив зупинити трансляцію низки російських телеканалів в Україні на час розгляду позову Національної ради з телерадіомовлення до компанії, яка є основним ретранслятором цих телеканалів.

У Кремлі це рішення назвали «наступом на права людини, включаючи свободу ЗМІ».

XS
SM
MD
LG