Доступність посилання

ТОП новини

Обама: Якщо у Росії сподівались на розкол між ЄС і США, то прорахувались


Барак Обама
Агресія Росії в Україні та захоплення її територій зачіпають інтереси не лише Києва, але й Європи. Про це під час свого першого в історії візиту до штаб-квартири Євросоюзу в Брюсселі заявив президент США Барак Обама. Він назвав запроваджені США і ЄС санкції проти режиму Путіна найсерйознішими з тих, з якими Росія стикалася від часу завершення холодної війни.

Президент США наголосив, що, якщо Росія продовжить нинішній курс, то її міжнародна ізоляція поглибиться, а санкції зростуть і матимуть серйозні наслідки для російської економіки.

Американський лідер зробив свою заяву за підсумками переговорів щодо кризи навколо України з президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу і головою Європейської ради Германом ван Ромпеєм. Україна, як і очікувалось, домінувала на переговорах США та ЄС, які відбулися в Брюсселі.

У своїй промові президент США Барак Обама наголосив на важливості європейської безпеки
для США, а також застеріг Росію щодо створення загроз міжнародній стабільності.

"Росія сьогодні ізольована, вона була ізольована під час засідання Ради Безпеки ООН. 28 країн ЄС об’єднані. 28 країн НАТО об’єднані. Усі члени Великої сімки наклали санкції на Росію і Велика сімка зустрінеться тут у Брюсселі у червні без Росії. Тому, якщо хто-небудь у керівництві Росії думає, що світ не буде занепокоєний їх діями в Україні, або що вони можуть розколоти США та ЄС, вони прорахувались", - заявив Обама.
Росія сьогодні ізольована

Президент США також наголосив, що, якщо Росія не припинить агресію, на неї чекає подальша ізоляція.

"Досі залишається простір для вирішення конфлікту між Росією та Україною дипломатичним шляхом при посередництві міжнародної спільноти. Це єдиний шлях для вирішення проблеми. Але, якщо Росія продовжуватиме діяти як це робить зараз, – ізоляція поглибиться, санкції посиляться і російська економіка відчує на собі їх дію".

Президент Обама також провів переговори з генеральним секретарем НАТО Андерсом фоґ Рассмусеном. Анексія Криму та стурбованість, яку вона викликала в Європі, нагадує про те, що саме гарантія безпеки в регіоні є основною місією Трансатлантичного альянсу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG