Доступність посилання

ТОП новини

Москва і Київ б’ються, а в Мінська голова болить – білоруські ЗМІ


Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко
Білоруська преса постійно пише про події в Україні. При цьому незалежні ЗМІ відверто співчувають українцям, офіційні – більш стримані у своїх оцінках, але також в цілому підтримують цілісність сусідньої держави.

Головна офіційна білоруська газета «Беларусь Сегодня» зауважує, що недільні висловлювання президента Олександра Лукашенка про Україну «інформагентства блискавично розібрали на цитати».

«Особливо широкий резонанс в Україні отримали висловлені Олександром Лукашенком оцінки останніх драматичних подій у цій країні, аналіз їх причин і наслідків. У медійних рейтингах сусідів вони вийшли на верхні рядки. Не дивно, що одна з найпопулярніших українських телепрограм тут же звернулася до президента з проханням про розширене інтерв’ю», – пише «Беларусь Сегодня». Мова йде про інтерв’ю Савіка Шустера з Олександром Лукашенком для п’ятничної передачі «Шустер Live».

«Олександр Лукашенко відверто виклав свою точку зору на проблеми, якими цікавився журналіст. Хоча звучали не найзручніші запитання. Як, наприклад, про особисті оцінки дій в критичний момент Віктора Януковича. Олександр Лукашенко відповів, як завжди, прямо: «Що стосується Януковича: ну, який він для мене президент? Ось останній його виступ: товариші, панове, я живий, здоровий, я головнокомандувач Збройними силами. Відразу питання: а де твоя армія?..» – цитує головна білоруська офіційна газета Олександра Лукашенка.

Чи спише все війна?

Незалежна газета «Новы час» пропонує інтерв’ю з колишніми кримськими полоненими Андрієм Щекуном та Юрієм Шевченком. Їх побут у полоні сепаратистів газета називає «пеклом».

Юрій Шевченко про своїх загарбників розповів: «Це були дуже агресивно налаштовані люди. На моє запитання, міліція вони чи хто, мені просто заламали руки за спину, надягли наручники, взяли за комір і кинули в легкову машину. На підлогу між переднім і заднім сидіннями. Кричали: ти козел, урод, приїхав нам тут всю малину псувати. Потім чоловік, що сидів на передньому сидінні, дістав ніж, пригрозив, що зараз поріжуть мене тут на шматки. І відрізала мені шматок вуха...»

Це тільки в побуті говориться, що «війна все спише», насправді злочин залишається злочином навіть в умовах війни. І за нього, хочеться вірити, винні згодом понесуть відповідальність, пише газета «Новы час».

Мінськ говорить те, що хотіли б почути і в Москві, і в Києві

Позиція Мінська з приводу російсько-українського протистояння полягає в тому, щоб обидві сторони почули те, що хочуть почути. Звідси і настільки суперечливі висловлювання президента Лукашенка про те, що Україна повинна залишатися єдиною, неподільною і цілісної, але Крим де-факто сьогодні – частина Росії. Так пише інтернет-газета «Белорусские новости».

«Саме так 23 березня заявив Олександра Лукашенка. Реакція сторін на таку заяву була різною. МЗС України відкликав із Білорусі свого посла. А посол Росії в Білорусі висловив Лукашенкові подяку. Гіпотетично на російсько-українському «фронті» можливі три основні сценарії: повернення до стану справ до початку російської збройної агресії; консервація нинішнього стану; подальша ескалація конфронтації. Однак припущення, що Москва може засоромитися скоєним і відіграти назад, абсолютно нереальні, тому має сенс розглядати тільки два останні варіанти», – пише білоруське інтернет-видання.
  • Зображення 16x9

    Валерій Калиновський

    Народився в 1967 році в Україні. Закінчив факультет журналістики Білоруського державного університету та аспірантуру в Інституті історії мистецтва, етнографії та фольклору Національної академії наук Білорусі. Із 1987 року працював в іванівській районній газеті на Берестейщині, мінській обласній газеті, республіканському виданні «Чырвоная змена», в парламентський газеті «Звязда» перших років незалежності Білорусі. Кореспондент Української служби Радіо Свобода в Мінську з 1994 року, з 2000 року – в Білоруській службі Радіо Свобода. Автор книг «Справа Бяляцького» (2012), «Пані Ельжбета. Історія однієї дружби» (2016), «Діти Франції. Історія сімей, які повірили Сталіну» (2019).

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG