Доступність посилання

ТОП новини
25 лютого 2021, Київ 21:30

На Курултаї закликають до міжнародного впливу для визначення долі кримських татар


Член Меджлісу запропонував звернутися до ООН та ОБСЄ
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00

Член Меджлісу запропонував звернутися до ООН та ОБСЄ

На позачерговій другій сесії Курултаю кримськотатарського народу шостого скликання закликають до міжнародного втручання − впливу на визначення долі кримських татар.

Зокрема, член Меджлісу Ескендер Барієв, запропонував звернутися до ООН та ОБСЄ із закликом провести у квітні цього року міжнародну конференцію з безпеки та самовизначення кримських татар. Також він закликав відправити пропозицію до української влади «вивчити можливість надання кримським татарам статусу третій боку в російсько-українському конфлікті» і звернутися до міжнародних організацій щодо проведення міжнародної конференції. «У вівторок буде ухвалено подібну постанову, якщо ми самі того побажаємо», – наголосив Барієв.

У свою чергу, глава відділу зовнішніх зв'язків Меджлісу Алі Хамзін заявив, що на міжнародному форумі, до проведення якого кримські татари закликали і раніше, необхідно обговорити постанову про реалізацію права кримських татар на самовизначення. «Ми сьогодні стали жертвами геополітичних діячів як малий народ... І нехай міжнародне співтовариство, в тому числі з Україною і Росією, вирішують долю нашого народу», – сказав він.

На позачерговій другій сесії Курултаю кримськотатарського народу шостого скликання, яка проходить 29 березня в Бахчисараї, розглядають проект постанови про реалізацію права кримськотатарського народу на самовизначення. У проекті постанови, зокрема, йдеться про створення національно-територіальної автономії кримськотатарського народу на його історичній території – в Криму.

Протягом багатьох років Меджліс кримськотатарського народу виступав з ініціативою проведення Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні. Такий форум пропонувалося провести під егідою ОБСЄ. Однак на пропозицію, підтриману низкою країн ЄС, США, так і не було офіційної реакція української влади.

Дивитись коментарі (6)

XS
SM
MD
LG